Meznarić potopio Splićane

U ogledu 7. kola A1 lige sastali su se Darda i Split. Bolji su bili Baranjci, koji su prelomili susret u drugom poluvremenu, na krilima sjajnih Meznarića (30 poena) i Diminića (26 poena) i tako upisali drugu pobjedu u prvenstvu.

VROS Darda – Split 94:87 (25:26; 50:47; 73:64)

VROS Darda: Hrnčić 20, Pandurić 11, R.Kujundžić 4, Meznarić 33, M.Kujundžić, Diminić 26, Šarac, Barišić, Turalija, Došen
Split: Mimica 30, Siriščević 24, Jukić 4, Najev 14, Filipović 9, Vučić, I.Jukić 4, Dominović, Markulin, Matić 2

Nakon početnog ispitivanja snaga prvo osjetljivije vodstvo imali su gosti.Vanjskim šutevima Ivana Mimice i Gorana Filipovića došli su na 9:14, što je natjeralo domaćine da pozovu prvu minutu odmora. Imali su gosti zatim i najvećih plus sedam, no Baranjci su se uspjeli preko bivšeg Splićanina Miše Diminića vratiti u egal do kraja četvrtine (25:26).

U drugoj četvrtini se nastavilo ujednačeno, koš za košem većinu dionice. Najznačajnija vodstva su bila plus tri Splićana i plus šest Darde pred kraj poluvremena, no i to je Mimica (20 poena na poluvremenu) umanjio tricom na 50:47 za kraj prvog dijela. Mirza Hrnčić i Miše Diminić donose početkom treče četvrtine dvoznamenkastu prednost Dardi (59:49). Uspjeli su gosti preko Siriščevića i Najeva doći na minus pet, no Meznarić tricom i Diminić slobodnim bacanjima zaključuju treću četvrtinu s plusom od devet poena Darda (73:64).

U posljednjoj četvrtini nije bilo većih rezultatskih promjena i lako su Baranjci utakmicu priveli kraju. Uspjeli su Splićani tek u posljednjoj minuti malo ublažiti poraz. Završilo je s 94:87 za Dardu. Najučinkovitiji u redovima pobjednika bili su Meznarić s 33 i Diminić s 26 ubačaja, a pripomogao je i Hrnčić s 20 koševa. Kod Splita su pak najbolji bili Mimica s 30 ubačaja te Siriščević s 24, a dobar je bio i Najev s 14 koševa i osam skokova.