Atraktivnom igrom Cibona preskočila Zadar

U kišnom Zagrebu odigran je veliki hrvatski derbi u okviru ABA lige. Cibona i Zadar omjerili su snage prvi puta ove godine. Bolji su bili Vukovi koji su iskoristili sve mane zadarske momčadi i pametnom igrom došli do vrijedne pobjede.

Cibona – Zadar 91:74 (18:14; 39:40; 65:57)

Cibona: Kus , Planinić 11, Blassingame 4 (6as), Šarić 14 (5sk, 3as) , Jagodić-Kuridža 2, Junaković , Janning 22 (7as), Strawberry 15 (5as), Žižić 12, Gabrić, Arapović 4, Rozić 7
Zadar: Bašić, Kraljević 2, Lawrence 17, Perić, Sobin 8, Đugum 2, Ramljak 8, Batur 2, Dijan 11, Car 9, Prostran 8, Šutalo 7

Brzo se igralo od prvog zvižduka. Cibona je nametnula tempo s puno trke i brzih akcija, a gosti iz Zadra su prihvatili izazov. U takvoj igri bilo je puno izgubljenih lopti, posebno s Cibonine strane. Prednjačio je u tome Amerikanac Darryl Strawberry kojeg je nakon treće izgubljene trener Slaven Rimac postavio na klupu, a na njegovo mjesto popunio je, njegov sunarodnjak, Matt Janning.

Upravo s njegovim ulaskom povezala se igra Vukova. Amerikanac je stavio tricu pa dvicu, a zatim asistirao Andriji Žižiću za lagano polaganje. Nakon njegovih poena rezultat je bio 14:9. Do kraja četvrtine nije bilo velikih uzbuđenja, a prvi period igre završen je 18:14.

Nakon tri monotone uvodne minute u nastavku prva je proigrala Cibona. Darko Planinić je ušao na poziciju centra i s četiri vezana koša bio jedan od najzaslužnijih za 28:20, koliko je iznosila najveća Cibonina prednost u prvom poluvremenu.

Trener gostiju, Hrvoje Vlašić, na teren šalje Marka Cara i Tonija Prostrana, a umornog Marka Šutala mijenja Marko Ramljak. Promjena cijele vanjske linije urodila je plodom, seriju je započeo Ramljak, dva šuta iz vana ubacio je Toni Prostran, a za kraj serije i 32:31 zabija Car iz reketa.

Do kraja prvog poluvremena Zadrani su preokrenuli rezultat u svoju korist te su na veliki odmor otišli s plus jedan, točnije 40:39.

Konsolidirala se Cibona u trećoj četvrtini. Nakon četiri vezana koša Janninga prednost je iznosila 57:49. Zaigrali su Vukovi kao na početku utakmice. Dobro zatvaranje skoka, brza tranzicija i efikasnost bili su ključni za rast prednosti. Najbolji igrač Cibone u stvaranju razlike bio je Dario Šarić koji je postigao osam koševa u tom periodu.

Do kraja treće dionice Zadar se približio na pet koševa zaostatka, ali trica Matta Janninga postavila je konačni rezultat nakon trideset minuta igre – 65:57.

U prvih par minuta posljednjeg perioda igre rasplela se utakmica. Zadar je imao vrlo lošu selekciju šuta što su Vukovi iskoristili. Povukao je Matt Janning, a slijedila ga je cijela petorka. Najveća prednost Cibone iznosila je 22 koša, a priliku su dobili i Marko Arapović te Tomislav Gabrić.

Cibona sljedeće kolo gostuje u Makedoniji kod MZT-a dok Zadar igra na domaćem parketu protiv ekipe Širokog.