Mladi Cibosi treći na turniru Kup prijateljstva Radivoj Korać

Cibosi nisu uspjeli posljednjeg dana turnira u Sarajevu pobijediti Barcelonu i osvojiti Kup prijateljstva Radivoj Korać. Nakon pobjeda nad Partizanom i CSKA iz Moskve, poraženi su od Španjolaca te su krugu s Moskvovljanima i Barcelonom imali najslabiju koš razliku i morali su se zadovoljiti trećim mjestom.

Prvog dana turnira Zagrepčani su na krilima dobre igre Marka Arapovića i Lovre Mazalina pobijedila beogradski Partizan uvjerljivim rezultatom 80:58, dok je CSKA bio bolji od Barcelone 89:78.

Jučer je Cibona u neizvjesnoj utakmici pobijedila CSKA rezultatom 67:64. Cibosi su odigrali odličnu prvu četvrtinu (29:13), ali su u drugoj postigla samo pet poena (5:24). Tako su igrači iz Zagreba prosuli plus 14, da bi otišli na odmor sa zaostatkom od tri poena.  Ipak Cibona počinje drugo poluvrijeme s četiri trice i do kraja uspijeva ostvariti tijesnu pobjedu protiv Moskovljana. Ponovo su  Arapović  s 23 i  Mazalin s 19 poena bili najbolji strijelci, a Jurković je  dodao  9. U drugoj utakmici dana prošlogodišnji pobjednik turnira beogradski Partizan poražen je i od Barcelone 84:69.

U večerašnjoj utakmici protiv Barcelone Cibosima je za prvo mjesto igrala samo pobjeda, a porazom zatvaraju krug s CSKA i Barcelonom u kojemu najbolje stoje Moskovljani zbog uvjerljive pobjede nad Barcelonom. Na kraju je tako i bilo, Barcelona je dobila Cibonu 81:73, a CSKA tijesno Partizan 69:64 što mu je bilo dovoljno za prvo mjesto. Druga je Barcelona s međusobnom koš razlikom -3, a Cibona treća s -5. Marko Arapović je najboljji strijelac turnira.

Šteta, Cibosi su imali veliku priliku jer su u posljednju četvrtinu ušli s vodstvom od 59:57, ali su zadnjih 10 minuta odigrali loše i izgubili 24:14.

Za Cibonu su igrali Skokna, Kumanović, Obrvan, Palac, Španja, Slavica, Mustapić, Njegovan, Mandić, Jurković, Mazalin i Arapović.