Mlađi kadeti Centar: Dubrava u dva produžetka do pobjede

Treće kolo I. mlađe kadetske lige Centar donijelo je derbi susret Dubrave i Zagreba u kojem su slavili domaćini nakon dva produžetka. Cibona je bila uvjerljiva protiv Rudeša, kao i Cedevita protiv Samobora.

Dubrava – Zagreb   99:92  (21:13, 24:29, 37:45, 67:67, 82:82)

Dubrava: Hudiček 27, Mikulić 18, Krajačić 15, Nevistić 12, Cvitanović 10, Stipić 8, Findri 7,Ojdanić 2, Brzoja, Freund, Vranješ, Šol.
Zagreb: Ogrizović 41, Čubrilo 13, Bačevina 9, Lotina 8, Smolić 8, Macner 7, Palokaj 4 Joksimović 2, Medić, Božić, Blažević.

Dubrava je pobjedom protiv Zagreba isprala gorak okus poraza od Rudeša. Momčad Borisa Gnjidića odlično je ušla u utakmicu i imala 11 koševa prednosti. Ipak Zagreb je brzo preko najboljeg strijelca Petra Ogrizovića (41) uhvatio rezultatski priključak i u završnici prvi imao priliku slaviti bez produžetaka. Dubrava je uspjela uz koš  Ivana Hudičeka izjednačiti, ali ne i pobijediti pa se ušlo u prvi produžetak u kojem je Zagreb imao 6 koševa viška, ali uporni i motivirani domaćini preko Hudičeka (27) i Petra Mikulića (18) uspijevaju izboriti drugi produžetak u kojem dolaze do zaslužene pobjede.

Cibona je očekivano nadigrala Rudeš uz 50 koševa Antonia Jularića, a po 13 su zabili Oton Janković i Marko Montana. U momčadi Zlatka Bačurina koja je nastupila bez kapetana Marka Jurića najefikasniji je bio Ivan Begić (16).

Cedevita se mučila prvo poluvrijeme protiv Samobora, a onda je furioznom trećom četvrtinom (29:0) riješila pitanje pobjednika. Kristijan Dorotić je ubacio 18, a Marin Mihalić 14 koševa. Samoborce je predvodio Matijaščić (22).

Na tablici vode Cibona i Cedevita (3-0). Slijede Zagreb, Dubrava i Rudeš (1-2), a Samobor je bez pobjede.

U 4. kolu igraju: Cedevita – Dubrava, Zagreb – Cibona, Samobor – Rudeš