Mlađi kadeti Cibone pobijedili Zvezdu i Partizan

Nakon kadeta, par sati kasnije i mlađi kadeti Cibone (1999. i mlađi) osvojili su ove nedjelje drugo mjesto na jakom turniru u Mađarskoj. Ovaj vikend nastupali su na U14 MKB-Euroleasing međunarodnom kupu koji je organizirao budimpeštanski Vasas Academy.

Vasas Akadémia – Cibona 67 : 76 (27:9, 41:24, 51:52)

Cibona: Matanović 19, Jularić 19, Nikić 9, Montana 8, Šebalj 8, Laktić 5, F. Jacović 4, O. Jacović 2, Brzović 2, Krstanović, Horčićka

AJ Milano – Cibona 76 : 65 (25:7, 18:21, 15:22, 18:15)

Cibona: Matanović 21, Jularić 15, Montana 10, Nikić 5, Jacović5, Šebalj4, Janković3, Laktić 2, Krstanović Brzović

U petak su Cibosi nakon minusa 27:9 u prvoj četvrtini sustigli domaćina i na kraju su slavili s 76:67. Isti podvig nisu uspjeli napraviti i u prvoj utakmici subotnjeg programa. Protiv Milana sustizali su veliki zaostatak iz prvog dijela (25:7), na trenutke su bili blizu, ali na kraju nisu uspjeli. Taj ih je poraz koštao ukupnog prvog mjesta.

Cibona – Partizan 76 : 56 (21:14, 35:25, 52:38)

Cibona: Jularić 20, Matanović 17, Montana 13, Šebalj 9, Laktić 6, Brzović 6, Horčićka 4, Ninić 2, Janković. Jacović, Krstanović, Nakić

Preostale dvije utakmice protiv srpskih predstavnika mladi Vukovi su odigrali odlično. Protiv Partizana, u drugoj subotnjoj utakmici, već nakon prvog poluvremena vodili su deset razlike, a do kraja utakmice pobijedili su sa dvadeset koševa viška. Bilo je visokih 76:56. Cibose je do pobjede predvodio trojac Antonio Jularić (20), Lucijan Matanović (17) i Marko Montana (13).

Cibona – Crvena Zvezda 73 : 58 (21:14, 33:28, 48:42)

Cibona: Jularić 32, Šebalj 19, Nikić 5, Laktić 4, Janković 4, Montana 3, Matanović 3, Nakić 3, Krstanovic, Brzović, Jacović.

Posljednjeg dana turnira protivnici Cibone su bili vršnjaci beogradske Crvene Zvezde. Zvezdaši su pobijedili Vasas i pobjedom protiv naše momčadi bi osigurali prvo mjesto na turniru. Pokazalo se na kraju da su igrači Josefa Dulibića puno bolji i kompletniji. Od prve minute kontrolirali su igru i rezultat, a na kraju su slavili s uvjerljivih 73:58. Dvojac Jularić i Tin Šebalj su najzaslužniji za pobjedu. Jularić je postigao 32 poena uz 7 ukradenih lopti, 6 skokova i 3 asistencije dok je Šebalj ubacio 19 koševa i skočio 14 puta uspješno pod košem.

Na kraju je Milano prvi, Cibona je zauzela drugo mjesto, Crvena Zvezda je treća, Partizan četvrti, a Vasas akademija peta.

Za MV P turnira proglašen je 200 centimetara visoki igrač Crvene Zvezde Petrović, a Antonio Jularić je izabran u ALL Stars momčad. Tin Šebalj, igrač Đure Đakovića koji je za Cibose nastupao i na prošlogodišnjem turniru u Mađarskoj, je proglašen za najboljeg igrača Cibone.