Mlađi kadeti PH: Cibona prejaka u osječkoj skupini

U skupini B uoči trećeg dana jasno je da će Cibosi uvjerljivo osvojiti prvo mjesto, jučer su bili bolji od FSV-a 109:61. Cedevita je očekivano lako savladala Koprivnicu i danas protiv Riječana mogu osigurati Final four.

U skupini A Splićani su ostavili Kastav na samo 35 poena dok je Dubrava preokrenula minus u susretu protiv Zadra. Današnji pobjednik iz zagrebačkog derbija uz Splićane je izgledni kandidat za završnicu Prvenstva Hrvatske.

Rezultate, poredak i linkove za statistiku UŽIVO skupine B pogledajte na phmladi.crosarka.com/mladi-kadeti.

Skupina A:

Dubrava – Zadar 60:56  (13:21, 23:28, 46:38)

Dubrava: Medvedec, Babić, Kumanović, Maloča, Cvitanović 6, Glasnović 10, Tišma 5, Blažur 2, Marunić 13, Sedlo 19, Govorčin.
Zadar: Barbaroša, Ninčević 15, Hordov, Nenadić, Fantina, Milković 2, Erslan 16, Jerolimov, Urukalo 14, Paleka 7, Budija, Hržina 2.

Dubrava je do druge pobjede stigla protiv Zadra koji je kao i protiv Zagreba bolje igrao prvi dio utakmice. Zadrani su u finišu prve četvrtine imali i 11 koševa viška (21:10), ali su Boris Tišma i Mihael Blažur tricama do poluvremena smanjili prednost.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Dubravaši preko Danijela Sedle (19) i Marka Marunića (13) napravili 13 razlike za prednost 46:38 na isteku treće četvrtine. Zadar je nakon prednosti Dubrave od 12 razlike u završnici preko Dine Ninčevića (15) ublažio poraz.

Split – Kastav 58:35 (13:10, 30:28, 40:35)

Split: Rizvan, Vučina 10, Gizdavčić 16, Bašić 2, Tvrdić, Bartulović, Kalebić 1, Parlov 16, Demicheli 4, Gilić, Šarić 4, Brkljača 5.
Kastav: Rogović 1, Katalinić 5, Fabijanić 2, Tičak 1, Benković 12, Marelja, Bešić, Čorković, Ćuković  10, Bubahmetović 4.

Split je u svom prvom nastupu svladao Kastav koji je odlično krenuo u susret ali su domaćini u završnici prve četvrtine ipak stigli do prednosti. Iz četvrtine u četvrtinu splićani su dizali prednost predvođeni Parlovom i Gizdavčićem koji su ubacili po 16 koševa. Kod Kastva Dorian Benković je ubacio 12.

Skupina B:

Cedevita – Koprivnica 96:60 (24:18, 48:35, 72:41)

Cedevita: Šustić 15 (15sk), Bakrač 14, Krnjaić 12 (10sk), Vuković 11, Škarica 11, Bokulić 9, Mikulić 7, Bičanić 6, Bakrač 5, Rogošić 5, Mehdić 4, Grgić 2, Blažević.
Koprivnica: Žaja 24, Vedriš 16, Gerić 6, Tetec 4, F. Igrić 3, Bagarić 3, Mikor 2, Briški 2, Sobota, M. Igrić, Balaško.

Očekivano lagana pobjeda Cedevite protiv Koprivnice. Sutrašnjom utakmicom protiv riječkog FSV-a Vitamini mogu dva kola prije kraja osigurati drugo mjesto i nastup u polufinalu Prvenstva Hrvatske.

Cibona – FSV Rijeka 109:61 (29:11, 58:26, 88:39)

Cibona: Bistrović 29 (13sk), Janković 18 (12sk), Krstanović 17, Brzović 15, Jelić 13, Galić 8, Branković 4, Jarnjak (7as), Mrkša 3, Čorko 2, Bošnjak, Šuljić.
FSV: Jashari 17, Orešković 16, Grbavac 8, Tribanić 4, Cikojević 4, Varaklić 4, Kukuljan 2, Žeželj 2, Martić 2, Simatović 2, Vuković, Boškulić.

Iako su mladi Riječani na kraju utakmice bili na -45 protiv Cibone, nisu bili razočarani u svom premijernom nastupu na Prvenstvu Hrvatske jer realno u osječkoj skupini nema momčadi koja može parirati igračima Ante Samca.

Pet igrača Vukova je imalo dvoznamenkasti učinak, a najuspješniji je bio Dino Bistrović s 29 poena i 13 skokova. Elham Jashari s 17 (6as) i Marin Orešković s 16 ubačaja predvodili su goste.