A2 Centar: Mladost do četvrte pobjede u nizu

U 15. kolu A 2 lige Centar Dubrava je propustila priliku da pobjedom kod Mladosti učini prvenstvo zanimljivijim, dok je Zrinjevac nakon pobjede u Samoboru i protiv Gorice došao do pobjede u posljednjim sekundama. Samobor je prekinuo niz poraza pobjedom u Karlovcu, a Bosco je bio bolji od Maksimira. Susret Rudeš – Kaptol nije odigran zbog nastupa igrača Kaptola za juniorsku momčad Cibone na turniru Eurolige. Vodeća Hermes Analitica je bila slobodna.

Mladost – Dubrava 65:63 (19:15, 27:32, 42:41)

Mladost: Buva 28, Jelenek 16, Perić 7, Vučić 4, Lončar 4, Mikulić 2, Palac 2, Tomić 2, Grdanjski, Šabić, Mandić
Dubrava: Bešlić 13, Gazić 11, Garma 10, Škara 10, Vodopija 9, Šimović 6, Pešut, Marić, Šaranović 4, Bjelanović, Nimac, Barac, Stojić

Mladost je ubilježila četvrtu pobjedu u nizu. Mladići Mladena Starčevića nakon Hermes Analitice svladali su i drugoplasiranu Dubravu.

Lavovi nisu imali rješenja za sjajni dvojac domaćin Ivan BuvaDorian Jelenek. Dubrava je samo početkom druge četvrtine uspjela nakratko povesti 27:23, ali su domaćini već do poluvremena imali 4 razlike. U nastavku je bilo i 15 koševa viška za Mladost koja je malo posustala u završnici, što ipak dubravaši nisu iskoristili za potpuni preokret. Mirnije ruke s linije slobodnih bacanja bili su domaćini koji predvođeni Buvom igraju odlično u nastavku sezone.

Zrinjevac – Gorica 79:78 (17:28, 35:46, 54:65)

Zrinjevac: S. Zadravec 21, I. Papac 20, Lj. Prgomet (cap) 11, V. Uzelac 11, F. Čulek 8, I. Vukoja 5, H. Planinić 3, L. Ilić, J. Andrijević, F. Petrović, I. Švec, K. Linde
Gorica: V. Pašalić 23, F. Lasić 17, N. Primorac (cap) 16, D. Herendić 12, I. Gazić 5, I. Majcunić 5, D. Kočanović , L. Lečić, M. Matić, A. Vujević, N. Tomić, M. Dojkić

Gorica je bila pred pobjedom na gostovanju kod Zrinjevca. Domaćini su nakon tri četvrtine bili u minusu od 11 koševa, ali u samom finišu tricom Ivana Vukoje bodovi ostaju na Trešnjevci.

Stefan Zadravec (21) i Ivan Papac (20) su predvodili domaćine koji dijele drugo mjesto s Dubravom. Kod Gorice Vlado Pašalić je ubacio 23, Filip Lasić 17, a Nino Primorac 16 koševa.

Šanac – Samobor 54:68 (14:23, 33:24, 42:42)

Šanac: Josipović 24, Razumić 11, Lipak 10, Panjević 4, Božić N. 2, Lukačić 2, L. Špehar 1, Đurčević, Božić, Šimunić
Samobor: Nakić 22, Zadro 11, Tušek 10, Tomić 6, Levanić B. 5, Hrvoj 4, Vlaić 3, Vranić 3, Levanić M. 2, Filković 2, Dragozet, Ribarić

Nakon šest uzastopnih poraza Samobor se osladio pobjedom u Karlovcu. Domaćini koji nakon odlaska Starčevića i Perisa imaju samo dva iskusnija igrača držali su se prvo poluvrijeme, ali to nije bilo dovoljno da izbjegnu i četvrti uzastopni poraz u nastavku sezone.

Samoborce je predvodio Mihovil Nakić (22), dok je kod domaćina Branimir Josipović ubacio 24.

Bosco – Maksimir 92:79 (24:21, 47:38, 70:60)

Bosco: Reljanović 26, Bubalo 21, Šuica 20, Kuga 9, Papak 8, Čar 6, Markota 2, Mrkić, Jularić, Knežević
Maksimir: Gogić 18, Kravos 15, Smolić 11, Lacić 8, Šutalo 8, Stojanović 8, Čelebija 5, Pahlić 4, Lažeta, Karmelić, Gjergja, Hekić

Bosco je slavio protiv Maksimira kontrolirajući rezultat cijelim tijekom susreta. Odlična utakmica Lovre Reljanovića koji je ubacio 26 koševa. Ivan Bubalo je dodao 21, a Ivan Šuica 20 koševa. Kod Maksmira Ivan Gogić je ubacio 18, a Hrvoje Kravos 15 koševa.