MLK PH A: Cedevita i Dubrava lako s Šibenčanima i Varaždincima

U Varaždinu je u organizaciji KK Vindija započeo polufinalni turnir PH za mlađe kadete, skupine A. U 1.kolu Dubrava je ubilježila pobjedu protiv domaće Vindije  dok je Cedevita iznenađujuće lako uvjerljivo porazila OKK Dražen Petrović iz Šibenika.

Raspored, rezultati i poreak na phmladi.crosarka.com.

Vindija – Dubrava 69:84 (18:18, 27:54, 45:72)

Vindija: Ostoić, Perhaj, Doreški, Kovačić 18, Sambolec, Koljnrekaj 34, Grilec 3, Bešenić, Martinec 10, Golub, Malarić, Zbodulja 4.
Dubrava: Šola, Glasnović, Stipić 2, Hudiček 14, Cvitanović 5, Brzoja, Mikulić 18, Vranješ, Nevistić 6, Ojdanić 20, Marunić 2, Krajačić 17.

Punih petnaest minuta trebalo je Dubravi da napravi prednost. Domaćini, koji su objektivno najslabija momčad na turniru, priključak su držali prvu četvrtinu (18:18), a dubravaši su na krilima Mateja Krajačića koji je pokrenuo seriju na poluvremenu imali 27 razlike (54:27).

Nastavak je prošao u iščekivanju kraja susreta, a vrijedi izdvojiti domaćeg kapetana Leona Koljnrekaja koji je gađao trice 7/7, dok je kod Dubravaša tri trice ubacio Krajačić, a dvije najefikasniji Karlo Ojdanić (20).

OKK Dražen Petrović – Cedevita 48:71 (7:19, 19:40, 33:57)

Dražen Petrović: Šarić 10, Dodig 2, Vidović, Papić 6, T. Nakić 12, F. Nakić 4, Škorić 4, Škugor 1, Pancirov 1, Vukić 8, Grandeš, Mateić.
Cedevita: Zelić 9, Milaković, Grgić, Došen 2, Ivanković, Šamanić 6, Mihalić 18, Jacović 2, Blažević 2, Valenčak 12, Rudeš 2, Dorotić 18.

Odmah na početku turnira sastali su se papirnati favoriti, prvak Dalmacije protiv drugoplasiranog iz centra, naše najjače regije.

Iznenađujuće lako su Zagrepčani došli do pobjede protiv mladih Šibenčana. Već nakon prvih deset minuta imali su 12, a do poluvremena i preko 20 poena prednosti tako da ishod utakmice nije dolazio u pitanje. Na kraju su Vitamini slavili s 71:48.

Kristijan Dorotić i Mihalić s po 18 poena te Leon Valenčak s 12 su bili najraspoloženiji u poraženoj ekipi, a Toni Nakić (12) i Domagoj Šarić (10) su predvodili mlađe kadete iz Šibenika.

Je li ekipa iz Šibenika imala loš dan pokazati će već sutra protiv Dubrave (17), a svoju prvu utakmicu igra ambiciozni Kvarner 2010 protiv Vindije (19).