Kvarner zaključio vrlo dobru sezonu pobjedom protiv Splita

U posljednjem kolu regularnog dijela A1 lige za prvaka košarkaši Kvarnera pobijedili su Split uz pune riječke tribine rezultatom 79:64. Oba mlada sastava mogu biti zadovoljni pruženim ovogodišnjom ligom za prvaka, pogotovo jer su se afirmirali neki mladi igrači, a i sveukupan rezultat nije bio loš.

[rezultat id=439]

Dobro su domaćini krenuli s početnih 11:6, no vrlo brzo su se Splićani vratili u normalu nedozvolivši riječanima da se značajnije odvoje već na početku. Čevrtina je završila s plus tri na kontu Kvarnera.

U nastavku su se domaćini na krilima Škifića odvojili na 27:21, gosti su pokušali uzvratiti na brzinu i to im nije uspjelo pa su riječani došli do prvog značajnijeg vodstva (34:26) tricom Veljačića. Zatim su se i držali na plus sedam sve do završnice prvog dijela kada je Marinelli vratio Splićane u igru tricom za 43:39.

Splićani su odmah nakon odmora izjednačili preko Sobina i zatim se držali cijelu četvrtinu u egalu nedopustivši domaćinu da se odvoji, iako su propustili priliku ponovno pobjeći na plus osam (51:46 i napad).

U posljednjem periodu Radić i Cinac su pokrenuli Kvarner. Povezavši par napada donijeli su prvu dvoznamenkastu prednost (67:57). Splićani su nastavili forsirati vanjski šut što nije donijelo ničeg dobrog pa su domaćini otišli na ugodnih 71:57 četiri minute prije kraja što je i odlučilo današnji susret. Mirno su domaćini priveli utakmicu kraju bez nekih većih iznenađenja.

Najefikasniji u redovima Kvarnera bili su Radić s 19 poena i 11 skokova te Cinac sa 17 ubačaja uz šest skokova.  Kod Splita se istaknuo Sobin (ponovno double-double) s 23 koša i 13 skokova. Još je dvoznamenkast bio i Marinelli s 12 poena i četiri asistencije.