MLK PH B: Pobjede Cibone i Zadra

Drugog dana poluzavršnice u Vukovaru Zadar i Cibona su ostvarile očekivane pobjede protiv Rudeša i Vukovara.

Raspored, rezultati i poredak na phmladi.crosarka.com.

Cibona – Vukovar 79:66 (25:15, 42:31, 58:40)

Cibona: Janković 7, Matanović 19, Bisirović, Jarnjak, Jularić 14, Montana 2, Nakić – Vojnović 2, Krstanović, Jelić, Laktić 21, Nikić 14, Brzović; Trener: Josef Dulibić
Vukovar: P. Bjelanović 13, F. Bjelanović, Ravkić 1, Knežević , K. Berišić , Pejić , Matijević 8, M. Berišić 8, Brocić 16, Čalušić, Bobinac 9, Kajba 11; Trener: Igor Modalek

Cibosi su već u prvom nastupu pokazali da su glavni favorit za osvajanje prvog mjesta. Igrači Josefa Dulibića cijelu utakmicu bili su u vodstvu i na kraju upisali pobjedu od 79:66.

Predvođeni Tvrtkom LaktićemLucijanom Matanovićem i Antonijom Jularićem Zagrepčani su iz četvrtine u četvrtinu povećavali prednost protiv neugodnih Vukovaraca dozvolivši im tek u posljednjem dijelu da smanje razliku.

Laktić je postigao najviše poena (18), a dobar učinak su imali Matanović (19p, 14sk) i Jularić (14p, 18sk). U sastavu Vukovaraca Srđan Brocić (16) je postigao najviše poena.

Rudeš – Zadar 67:78 (15:21, 26:33, 40:57)

Rudeš: Jurić 27, Karlo 7, Ivković, Begić 18, Nakić 6, Marušić, Soldo , Savinc 2, Majić, Krajinović, Vujasinović 7; Trener: Zlatko Bačurin
Zadar: Bašić 9, Sunara 2, Cicero 13, Kozulić, Štimac 23, Erslan, Jukić, Peša 2, Gardijan, Skelin 14, Bušić , Knežević 15; Trener: Alen Zdrilić

Zadar je pripala prva, a Rudešu druga četvrtina u kojoj je nadoknadio minus od 6 poena i na odmor otišao s pozitivnim rezultatom 33:27. Presudio je treći dio u kojemu su Zadrani slomili otpor Rudeša, a u posljednjoj četvrtini su rutinski priveli utakmicu kraju. Imali su igraći Alena Zdrilića 21 poen prednosti tako da su, za razliku od jučer, skoro svi igrači imali priliku upisati minutažu.

Đani Štimac (23), Matej Knežević (15), Josip Skelin (14) i Domagoj Cicero (13) bili su dvoznamenkasti kod Zadrana. Rudeš su predvodili Marko Jurić s 27 koševa i Josip Begić koji je uz 18 ubačaja upisao i 15 skokova.

Danas u 16:30 Cibona igra protiv Zagreba, a 18:30 na parket izlaze domaći Vukovar i Zadar.