Montepaschi osvojio šestu uzastopnu titulu

Domaćom pobjedom protiv Armani Milana 84:73 u petoj utakmici finala doigravanja talijanskog prvenstva, košarkaši Montepaschija iz Siene osvojili su šestu uzastopnu, a ukupno sedmu titulu državnog prvak.

Toskanska momčad je finalnu seriju dobila s 4-1. Šestu sezonu zaredom nastavila se tradicija da Montepaschi u doigravanju ne gubi više od jedne utakmice u seriji, pritom mislimo na sve serije u doigravanjima, a ne samo na finalne, što je dovoljan pokazatelj o kako se dominantnoj sili u talijanskoj košarci radi.

U petoj utakmici je domaćin nakon prvog poluvremena imao 11 koševa prednosti (42:31), nakon 30 minuta je vodio s 19 koševa razlike, pa si je mogao priuštiti primiti čak 29 poena u zadnjoj četvrtini.

Kšištof Lavrinovič s 22 koša i 7 skokova, te Bo McCalebb sa 16 poena bili su najbolji kod domaćina, dok je kod gostiju Ioannis Bourousis postigao 18 koševa. Naš Leon Radošević je za Milano odigrao 8 minuta i postigao 2 poena uz jedan skok.