Mornar bolji od Partizana u fenomenalnoj završnici

Drugo kolo ABA lige odigrale su ekipe Mornara i Partizana, gdje je Partizan upisao drugi poraz i ozbiljne probleme u obrani. Mornar se nametnuo od početka i nijednom u utakmici nije gubio prednost. U zadnjoj četvrtini Partizan pravi seriju 14:3 i opasno se približava na tri poena zaostatka. Uslijedit će fenomenalna i izjednačena završnica, da bi Crnogorci u zadnjoj sekundi riješili meč.

ABA liga, 2. kolo

Mornar – Partizan 83:81 (36:22, 18:19, 17:16, 12:24)

(Kompletna statistika)

U prvoj je četvrtini Partizan primio čak sedam trica, dok oni nisu zabili nijednu. Tako da je prva četvrtina završena s nevjerojatnih 36:22. U drugoj četvrtini ekipe se prate i na odmor se odlazi s 54:41.

U nastavku Mornar odlazi i na +18. Domaćini su pravili velike probleme tricama i pick and rollom gostima. Mornar je završio meč s deset trica (10/22), a Partizan s tek četiri (4/14). 65% šuta za dva poena spašavalo je Partizan, ali nekompaktna i anemična obrana nije dozvolila ozbiljnije rezultatsko približavanje.

U posljednjoj četvrtini se pokazala sva magija ove utakmice. Serijom 14:3 Partizan dolazi do 74:71. Onda slijedi prepucavanje Patricka Millera i Uroša Lukovića. Miller sa sedam poena dovodi Partizan do izjednačenja, 81:81. Imao je Partizan i napad za pobjedu, gdje je Miller našao samog Marka Čakarevića za tricu. Čakarević promašuje i postaje tragičar. U zadnjem napadu Brandis Randley-Ross daje pobjednički koš za veselje domaćih navijača.

Igrač utakmice bio je Uroš Luković (13 poena, sedam skokova). U prvom poluvremenu istaknuo se i Strahinja Mićović (12 poena, šut 5/6). Kod gosta je uvjerljivo najbolji bio Patrick Miller s 20 poena.