MORH prvak KOALA lige

Finalnom utakmicom završena je 5. sezona najmasovnije i najkvalitetnije amaterske košarkaške lige KOALE u Hrvatskoj u koju je sudjelovalo 20 momčadi sa oko 400 igrača.

U završnoj utakmicu sučelili su se stari znanci prošlogodišnji prvak ZRI82 i najuspješnija momčad KOALE MORH. MORH je od osnutka Amaterske lige KOALA bio sudionik svih finala bilo u veteranskoj ili amaterskoj konkurenciji. Od početka utakmice MORH je čvrstom obranom preuzeo kontrolu utakmice i preko svojih ponajboljih igrača Davora Marcelića i Marka Šamanića ostvario značajnu prednost u prvoj četvrtini.

ZRI82 nije želio predati naslov bez borbe. U drugoj četvrtini su se spustili u stav i zaigrali su agresivnije u obrani, što im je donijelo smanjenje rezultata i nadu da u nastavku utakmice mogu preokrenuti rezultat. Međutim, MORH je preiskusna momčad i nisu dozvolili bilo kakav preokret. Ulaskom u igru Igora Musulina s nekoliko kontranapada povećali su razliku i u posljednju četvrtinu ušli su sa ogromnih +21. Zadnjih 10 minuta proteklo je u mirnoj igri. MORH je tako na impresivan način zaključio sezonu i postao prvak KOALE i vratio je naslov koji mu je prošle godine košem u posljednjim sekundama utakmice odnio upravo ZRI82.

MORH je bio bolji u šutu za dva poena 59%-40%, u šutu za tri 32%-15%, u osvojenim loptama 17-0, u izgubljenim loptama 8-21, skokovima 37-36, dok je ZRI82 bolji u blokadama 2-0. Kod pobjednika ponajbolji igrači bili su Davor Marcelić 22 poena (4 trice), Marko Šamanić 18 i Igor Musulin 17, a kod ZRI82 Nikša Strika 16 i Marko Rebić sa 12 poena.

Za najkorisnijeg igrača lige MVP proglašen je igrač momčadi Nikaš Dragan Matošin. Najbolji strijelac lige je igrač Gradeca Hrvoje Vlaić 283 poena (25,73 u prosjeku), dok je najbolji tricaš Dražen Čurić iz KYOCERE sa 55 trica (4,23 po utakmici). Trofej Fair Play osvojila je momčad MORH.

Najbolji u ovoj sezoni priznanja su primili iz ruku legende hrvatske košarke gospodina Andra Knege. U završnici Doigravanja ponosa BIGRAF je svladao KYOCERU.

Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini u kojoj je BIGRAF ostvario razliku od 10 poena koja je na kraju bila nedostižna za KYOCERU. KYOCERA je osim te zaostala samo u drugoj četvrtini, dok je u prvoj i posljednjoj bila ravnopravna sa BIGRAFOM.

Slijedeće sezone očekuje se veći broj sudionika i ponovo formiranje veteranske lige.

MORH – ZRI82 80:56 (25:14,42:33,65:44)

MORH: Bošnjak 2, Gregurić, Ivanišević 2, K. Jelavić, Marcelić 22 (4), Marčinko 9 (2), Musulin 17, Perić 6 (1), Šamanić 18, Šimurina 4.
ZRI82: Barbir 4, Baščevan 3 (1), Čutura 3 (1), Filipović 5, Horvat 6, Rebić 12, Strika 16, Šiptar 2, Tomić 5.

BIGRAF – KYOCERA 73:59 (18:18,37:33,54:40)

BIGRAF: Banović 16 (1), Barun 5, Ceraj 6, Čamber 10 (1), Hladnik 5 (1), Lešić 14 (1), D. Palavra, S. Palavra, Radaković 15, Rajkovača 2, Šimunović.
KYOCERA: Čurić 8 (2), Folnović, Grgić 12 (1), Penić 7 (1), Iva. Radoš 21 (1), Ivo Radoš 6, Sokač, Vukelić 5 (1).