Ciboni derbi i prvo mjesto u doigravanju

U očekivano neizvjesnom dvoboju u ugodno popunjenom Draženovom domu, Cibona je u dramatičnoj završnici uspjela pobijediti gradskog rivala Cedevitu i slaviti konačnim rezultatom 85:84.

[rezultat id=436]

Prvenstveno odličnom igrom Andrije Žižića (8 poena i 5 skokova u prvoj četvrtini) košarkaši Cibone su bolje otvorili današnju utakmicu. Brzim ritmom napadali su visoku početnu petorku domaćina koju je vukao  odlični Predrag Šuput (22 poena, šut za tricu 3/3) koji košem u posljednjoj sekundi zatvara prvu dionicu utakmice za rezultat 20:18.

Cibona podiže agresivnost u obrani i brzom tranzicijom radi seriju od 15:4 te se odvaja na najveću prednost na utakmici 35:26. Nakon timeouta trenera gostiju Jakše Vulića momčad Cedevite je zaigrala angažiranije te sustiže  Cibonu kontra serijom 11:2 za rezultat 37:37. Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom domaćina 41:39.

Drugo poluvrijeme ove zanimljive utakmice bolje otvaraju gosti  koji nakon trice pod prekršajem povratnika u ekipu – Marka Tomasa, imaju prvo značajnije vodstvo od 56:63.

Furiozan nalet Cedevite brzim dalekometnim ubačajem primirio  je Jerel Blassingame (15 poena, 6 asistencija) za rezultat 59:63 s kojim i završava treća četvrtina.

Triler završnicu u Draženovom domu najavljuje danas (posebno u drugom poluvremenu) odlični Darryl Strawberry (18 poena) sa dvije povezane trice za rezultat 66:66. Strawberryu se priključuje i Dario Šarić sa 5 uzastopnih koševa (13 poena, 7 skokova), dok na drugoj strani Wright i Šuput nastavljaju sa punjenjem koša domaćina.

U samu završnicu, na oduševljenje navijača Cibone, uvodi nas Blassingame tricom na postavljenu zonu Cedevite za vodstvo Cibone od 83:78 nepune dvije minute prije kraja.

Cedevita se ne predaje nego koševima Bilana i Šuputa u igri pod košem dolazi u priliku i pobijediti Cibonu, budući su pri rezultatu 85:84 imali 11 sekundi i loptu za  posljednji napad.

Očekivano, posljednju loptu u svojim rukama je imao Bracey Wright (20 poena) koji u pokušaju proigravanja Šuputa gubi loptu te propušta svojoj momčadi donijeti slavlje i poziciju jedan uoči play offa.

Brojna publika u Draženovom domu mogla je uživati u odličnoj košarkaškoj predstavi kao uvertiri u neizvjesno doigravanje za košarkaškog prvaka Hrvatske u kojem će Cibona igrati protiv Jolly-a a Zadar protiv Cedevite.