Mornar svladao Megu, Igokea iznenadila Partizan

Između europskih utakmica, Mornar iz Bara redovno upisuje pobjede i u regionalnom natjecanju. Tako je bilo i u petom kolu ABA lige u kojem je momčad braće Pavićević svladala Mega Soccerbet na domaćem parketu rezultatom 80:73.

Uvodni dio utakmice donio je šuterski iznimno raspoložene obje momčadi, bez prevelikog rezultatskog odmicanja ijednog protivnika. Na poluvrijeme se otišlo u egalu, a ključnom se pokazala treća četvrtina dvoboja u kojoj su Mornari limitirali goste na samo 8 ubačenih poena, a oni za to vrijeme upisali 15. Na početku drugog poluvremena domaćini su vezanim poenima Smitha, Whiteheada i Vranješa otišli po prvi puta na dvocifrenu prednost koju su sigurno čuvali do kraja.

Barane je predvodio odlični Gabriel s 24 poena uz fantastičan šut za tri poena 7 od 10. Uz njega, istaknuo se i Whitehead s 17 poena. Gostima nije bila dovoljna ni inspirirana igra dvojca Petrušev-Simonović, koji su kombinirano upisali čak 49 poena.

Problemima košarkaša Partizana u novoj sezoni kao da nema kraja, a novi su nastali nakon poraza kod Igokee poslije produžetka rezultatom 90:84.

U tjednu u kojem su poslije poraza u sklopu Eurocupa od francuskog Bourga ostali bez glavnog trenera Vlade Šćepanovića, košarkaši Partizana morali su u Laktaše na uvijek neugodno gostovanje kod Igokee.

Poslije uvodnog ispitivanja snaga, domaćini su se prvi put odvojili pred kraj prve četvrtine nakon serije 7:0, čime su otišli na 23:16. Partizan je u drugoj četvrtini na krilima Codija Miller-McIntyrea i Rade Zagorca – 6 preokrenuo na +2, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 45:43 za Igokeu.

U trećoj četvrtini probudio se Novica Veličković, ali gledali smo krajnje neizvjesna bitku dvije momčadi, što je rezultiralo odlaskom u produžetak nakon što je upravo Novica Veličković ubacio tricu za 79:79.

U dodatnom vremenu bolje su se snašli domaćini, koji su predvođeni Jošilom i Wallerom zasluženo slavili rezultatom 90:84.

Najbolji pojedinci u domaćim redovima bili su Carmichael s 27 te Waller koji je dodao 17 poena. Među crno-bijelima bolji od ostalih bio je Gordić s 19 poena.