Mravi prekinuli niz Splićana

U okviru 17. kola A1 lige snage su na Gripama odmjerili Split i Zagreb. Bolji su bili gosti iz metropole koji su tako prekinuli niz neporaženosti domaćina od pet utakmica. Gostima je pak bila dovoljna jedna kvalitetna četvrtina gdje su preokrenuli stvari i ostvarili dvoznamenkasti “kapital”.

Split – Zagreb 77:89 (25:21; 43:43; 61:78)

Split: Najev 21, J. Jukić 1, Markulin 7, Matić 6, Kalajžić 1, Vučić, Filipović 2, Subotić 11, Katić, I. Jukić, Mimica 29, Dominović

Zagreb: Marčinković 9, B. Žganec, Brnas 9, Halilović 10, Segarić 23, Novačić 16, K. Žganec 15, Šarac, Dojkić 1, Sertić, Vuković, Mileković 6

Dobro su otvorili domaćini. Nakon par minuta igre imali su prvo osjetnije vodstvo (21:16, 25:19), no gosti su vrlo brzo našli rješenje za napade Splićana pa su se brzo vratili u egal. U nastavku pak nije bilo većih promjena, igralo se uglavnom koš za košem kroz većinu druge dionice, a i na odmor se otišlo u potpunom egalu.

Treća četvrtina nam je otkrila večerašnjeg pobjednika. Sjajnih deset minuta odigrali su gosti iz Trnskog gdje su relativno jednostavno došli do dvoznamenkaste prednosti. Novačić, Segarić, Brnas, Halilović te na kraju i Marčinković razbili su igru domaćina u potpunosti te u samo par minuta došli na ogromnih plus 20.

Pokušavali su se domaćini vratiti tijekom četvrte četvrtine, ali nije im baš polazilo za rukom (najviše do minus 13). Gosti su bez većih problema utakmicu priveli kraju. Zagrepčani su pobjedom došli do omjera od 12 pobjeda i pet poraza te tako zajedno sa Šibenikom, te Alkarom (ukoliko večeras pobjedi) drže čelne pozicije koje ujedno vode u ligu za prvaka. Splićani su pak na sedmom mjestu s omjerom od osam pobjeda i devet poraza. Sezona zaborava za Splićane u rezultatskom smislu, no možda u budućnosti bude isplativa ukoliko nastave s afirmacijom nekolicine perspektivnih mladića.