Mursko Središće: Hrvatska U20 pobjedila B selekciju

Iskusnija, starija i fizički jača momčad Hrvatske B reprezentacije, slavila je u prvoj međusobnoj utakmici igranoj u Murskom Središću. Utakmica je bila baš po ukusu gledatelja, atraktivna i sa puno koševa, ali krenimo redom.

Puno bolju igru u prvoj četvrtini pružila je B reprezentacija koja je agresivnom obranom osvojila puno lopti i tako došla do laganih koševa. Prednjačili su sa po 3 osvojene lopte Butorac i Šakić. Prva četvrtina završila je sa visokih 35-16 za B sastav, a u drugoj četvrtini razlika se popela i na ogromnih +30. Uspio je U20 sastav do poluvremena smanjiti na 23 koša zaostatka najviše zahvaljujući poenima Frane Marasovića i Roka Rogića.

Treća četvrtina počela je puno boljom i angažiranijom igrom U20 reprezentativaca posebno u obrani, otvorio se i vanjski šut, a serijom 14-0 stigli su na samo 7 poena zaostatka (59-66). Uozbiljili su se tada B reprezentativci i do kraja četvrtine digli prednost na 12 koševa.

Pet minuta do kraja utakmice, vodstvo B reprezentacije 17 poena razlike i ništa nije dalo naslutiti da bi se U20 sastav mogao vratiti u utakmicu, no desilo se upravo to. Koševima Roka Rogića i ludom serijom trica, Zadranina Franka Šanga koji ih je zabio ukupno 5, mladi reprezentativci došli su na 4 koša zaostatka (102-98) minutu do kraja utakmice, ali to je bilo sve od njih, utakmica je završila serijom 5-0 B reprezentativaca za konačnih 107-98.

Bila je ovo prva utakmica neke košarkaške reprezentativne selekcije u Murskom Središću, a KK Rudar Cimper i KSMŽ odlično su to odradili organizacijski. Stoga ne čudi da je tajnik Hrvatskog košarkaškog saveza ponudio da se i dvije juniorske međunarodne pripremne utakmice između Hrvatske i Španjolske odigraju u Murskom Središću.

Druga utakmica između ove dvije reprezentacije igra se danas u 18 sati u toplicama Sveti Martin, ali je zatvorena za javnost.

Hrvatska U20 – Hrvatska B 98:107 (16-35; 25-29; 29-18; 28-25)

HRVATSKA U20: Matić 4, Rogić 20, Krstanović 8, Vučica -, Vuković 7, Pandurić 11, Madunić 0, Šango 20, Širko 8, Marasović 17, Jurlina 0, Markulin 3.
Trener: Nikša Bavčević, pomoćni trener: Damir Milačić.

HRVATSKA B: Došen 0, Vragović 5, Babić 18, Butorac 10, Krušlin 19, Batur 6, Planinić 17, Rikić 2, Šakić 16, Bubalo -, Kraljević 5, Bilinovac 9.
Trener: Ivica Skelin, pomoćni trener: Zoran Kalpić.