Najbolja utakmica sezone Bendera, Maccabi kao gost srušio Barcelonu!

Vrlo važno slavlje upisao je Maccabi iz Tel Aviva naših Dragana Bendera i Ante Tonija Žižića na gostovanju u Blaugrani kod Barcelone rezultatom 67:68.

Maccabi je odigrao zaista impresivnu obrambenu utakmicu, što im je bilo dovoljno za prvu pobjedu u Barceloni nakon 15 godina. Gosti iz Izraela bolje su otvorili dvoboj, ali momčad Šarunasa Jasikevičiusa uspjela je do kraja poluvremena doći u egal. Nešto više od tri minute do posljednjeg sučevog zvižduka imala je Barcelona vodstvo 67:63, ali do kraja nije postigla nijedan poen. Maccabi je preko Dorseya, Wilbekina i Hunter postigao koševe koji su mu donijeli pobjedu.

Najbolju utakmicu od povratka iz SAD-a odigrao je hrvatski reprezentativac Dragan Bender koji je ubacio 15 poena što mu je rekord u Euroligi. Iz igre je šutirao odličnih 7/10, a uhvatio je i dva skoka. Ante Toni Žižić imao je skroman učinak od 2 poena za 12 minuta na parketu. Kod Barcelone najbolji je bio Higgins s 16 poena.

Nakon utakmice stižu i vijesti od izraelskih izvjestitelja kako će ponos Izraela produžiti ugovor s Benderom do kraja sezone. Podsjetimo, on je ljetos potpisao suradnju na tri mjeseca uz mogućnost produženja do kraja sezone, a sada je klub tu opciju i aktivirao.