Nakon velikog preokreta Francuska osvojila broncu!

Reprezentacija Francuske osvojila je brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu nakon što je porazila Australiju rezultatom 67:59…

Nije to bila briljantna utakmica za treće mjesto, a nešto slično smo mogli i očekivati, s obzirom da smo stigli do posljednje dana Svjetskog prvenstva.

Ipak, nešto više snage imala je Francuska koja je svladala Australiju sa 67:59 te tako stigla do svoje druge uzastopne bronce na Svjetskim prvenstvima.

Igralo se vrlo loše na obje strane terena, i jedni i drugi kao bez pravog motiva. Tako je u 14. minuti bilo 22:18 za Australiju koja, iako je vodila, nije briljirala.

Nakon prvog poluvremena Klokani su imali devet koševa viška (30:21), a novim poenima Joea Inglesa stigli su i do 15 poena prednosti (38:23).

Međutim, uslijedila su dva promašena zicera i nekoliko izgubljenih lopti, što Francuzi koriste za primicanje i potpuni povratak u susret. Tako su početkom posljednje četvrtine stigli i do prvog vodstva (47:46).

U samoj završnici Australci su potpuno stali u napadu, a Francuska je uspjela prelomiti utakmicu u svoju korist.

Najbolji je kod pobjednika bio Nando De Colo s 19 koševa, dok je Evan Fourinerdodao 16 poena i pet skokova.

Joe Ingles sa 17 poena i pet skokova te Patty Mills s 15 koševa bili su najbolji kod Australije.