Nesretan poraz Lupica u Pragu

Košarkašice Novog Zagreba prvu euroligašku utakmicu u novoj sezoni odigrale su na gostovanju kod iznimno jake ekipe USK Praga. Pražanke su potvrdile status favorita i slavile su sa 57:52.

Domaće igračice su bile za nijansu bolje, vrlo rano su stigle do prednosti i tu su prednost uspješno održavale u nastavku susreta. Nekoliko pogrešaka u obrani nad Vaugh i Dubljević rezultiralo je laganim poenima iz kontranapada.

Odvajanje je započelo nakon početnih par minuta kada je Prag pobjegao na 15:7 i na kraju prve četvrtine imao je dvoznamenkastu prednost 25:15.

“”Neiskustvo Bure i impresioniranost ambijentom natjeralo ju je na četiri pogreške u nizu. Međutim, to je nekako i normalno. Više me brine što su griješile i one iskusnije i naprosto u tih prvih 10-ak minuta nismo napravili ništa što smo dogovorili u svlačionici. Srećom, ulaskom Jurić i Karčić stabilizirali smo u tom trenutku obranu od kontranapada, zatvorili reket i malo pomalo počeli stizati prednost Pražanki.” – rekao je trener Vladimir Ivanković.

Početkom drugog dijela domaće igračice nisu dozvolile gošćama da se još više približe, održavale su prednost i na kraju su upisale očekivanu pobjedu 57:52.

Šteta što našu odličnu obranu u trećoj dionici nismo napadački pretvorili u poene. Nekoliko je lopti nesretno ispalo iz obruča. Međutim, u tri zadnje četvrtine odigrali smo, mogu reći, izvanredno. Limitirali smo Viteckovu na samo 2 poena, Vaugh nam je postigla samo 5, Palau 7. Istovremeno su i oni odlično blokirali našu vanjsku liniju, no nisu računali na odličan Lucin učinak. Naša centarska linija bila je u potpunoj ravnopravnosti s njihovom. Kad limitirate domaćina na samo 57 poena, za očekivati je da dobijete utakmicu, i da smo uspjeli samo u trećem dijelu odigrati na isti način kao i preostale tri, dakle na nivou 15-ak poena, mi bismo dobili utakmicu. No, moramo se odmah okrenuti utakmici u petak, protiv Rucona u Spiškoj Novoj Vesi, jer ako tamo ne pobijedimo, ova dobra igra ne značiti ništa.” – komentar je Ivankovića.

Kia Vaughn predvodila je Prag s 15 poena, a Jelena Dubljević je dodala 13 poena  i sedam skokova. Kod Novog Zagreba uvjerljivo najbolja bila je Luca Ivanković s 21 poenom i deset skokova.

“Šteta što smo utakmicu otvorili tako nervozno. Kasnije je sve bilo bolje, uspostavili smo našu igru i malo je nedostajalo da se u potpunosti vratimo u utakmicu. Prag je odlična ekipa, puna vrhunskih igračica, i mislim da je ova utakmica dobar pokazatelj o našoj kvaliteti. Čekaju nas teške utakmice s Ruconom u petak i Galatasrayem u srijedu, i moramo za njih biti spremni.” – rekla je kapetanica ekipe, Antonija Jurić.

Sljedeću utakmicu Lupice igraju već u petak u 18 sati u Spišskoj Novoj Vesi, a u nedjelju u 18 sati u Trnsko dolazi prošlogodišnji viceprvak, ŽKK Gospić.