Nevjerojatna utakmica: Cibona nakon produžetka pobijedila Partizan!

U susretu 20. kola ABA lige su u Beogradu snage odmjerili Partizan i Cibona. Cibosi su slavili nakon drame produžetaka u utakmici punoj preokreta i drame! Konačan rezultat bio je 87:90 za zagrebačku momčad koja je upisala svoju ukupno sedmu pobjedu.

Pomalo slabiji start Cibosa iskorištava raspoloženi Janković koji laganim poenima stvara plus šest Partizanu, 19:13. Cibona je uzvratila 11:0 serijom, predvođena Nakićem i Prkačinom za 19:24 nakon prvih deset minuta igre. Nakić je bio jedini raspoloženi tricaš Cibosa (tri trice do poluvremena).

Imali su Vukovi velikih plus 11 (22:33), ali mlada momčad Vladimira Jovanovića je vlastitim greškama dozvolila povratak protivniku u utakmicu. Nekoliko neshvatljivih pogreški je na kraju kapitalizirao Stefanović tricom sa zvukom sirene za 36:37 na poluvremenu.

Uroš Trifunović i ostatak partizanske družine je tijekom treće dionice gađao iz svih pozicija pa su domaćini stekli i do sedam poena prednosti. Na drugoj strani uzvraća Toni Nakić i donosi Ciboni čak minimalno vodstvo. Vukovi su u četvrtoj dionici poveli s pet razlike, ali je Partizan na krilima Thomasa režirao seriju 9:0.

Zagrepčani su nekako uspjeli zadržati priključak preko hrabrog Nakića, a važne poene je upisao Igor Marić. No, devet sekundi prije kraja Nakić pogađa tricu, a Partizan nije uspio pogoditi šut za pobjedu pa se otišlo u produžetak. U dodatnih pet mintua su Cibosi morali bez Kreše Radovčića koji je napustio igru zbog petog prekršaja.

Mateo Drežnjak se ukazao u produžetku s prodorom i bacanjima na otvaranju. Stvorili su Vukovi plus pet, ali ni to nije bilo dovoljno za mirnu pobjedu. Dangubić, Thomas i Jaramaz kombiniraju pa vraćaju neizvjesnost. Imala je Cibona plus dva i napad u zadnjih deset sekundi, ali sreća pa Thomas radi korake nakon izgubljene lopte Cibosa. Zatim Drežnjak pogađa jedno bacanje za 87:90, a Partizanov pokušaj sa svoje polovice ovog puta nije bio precizan. Bila je to prva pobjeda Cibone u Beogradu nakon 11 godina!

Roko Prkačin je bio najefikasniji Cibos s 23 poena i devet skokova. Heroj Nakić je ubacio 23 uz čak sedam trica! Darko Planinić je postigao 15, a Drežnjak je završio na devet (iako je u produžetak ušao sa samo dva poena). Partizan je predvodio Trifunović s 20 poena.