Škrljevo uvjerljivo do pobjede nad Hermesom

Košarkaši Škrljeva su pobjedom otvorili treći krug HT Premijer lige protiv Hermes Analitice. Analitičari su stradali kod Škrljeva rezultatom 83:57.

Zeleni od početka bolji, ali su Zagrepčani držali rezultat aktivnim sve do zadnjih deset minuta. Na poluvremenu je momčad Damira Rajkovića stigla do plus osam 39:31. Iako su imali plus deset u trećoj četvrtini, u zadnjih deset minuta se ulazi s 55:49.

Tada je uslijedio presudni trenutak. Prvo ide serija 16:3 za odlazak na plus 20, 71:51. Na kraju su gosti ostali tek na osam poena (ukupno 28:8 u zadnjoj četvrtini) pa je pitanje pobjednika bila riješeno. Arkim Robertson je ponovno bio nezaustavljiv s 19 poena i šest skokova. Fran Pilepić je postigao 16, a dvocifren je s 11 još bio Toni Jelenković.

Ivan Mileković je s 14 poena predvodio Hermes, a Franko Kalpić je ubacio poena manje.