Nova pobjeda Cibone

Šibenčani su večeras na rasporedu imali dvoboj protiv trećeg ABA ligaša u prva tri kola, nakon Zadra i Cedevite na red je došla i Cibona. Iako su odigrali najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu prvenstva, Šibenčani nisu uspjeli slaviti na gostovanju u Zagrebu gdje je Cibona upisala treću uzastopnu pobjedu.

Pred 600-tinjak gledatelja u KC Dražen Petrović prije samog početka susreta održana je prethodno najavljena svečanost obilježavanja 30. godišnjice osvajanja prvog Kupa europskih prvaka na kojoj su Zagrepčani imali priliku pozdraviti pobjedničku momčad iz 1985. godine.

Nije ta svečanost previše inspirirala domaće košarkaše pa su gosti boljim otvaranjem utakmice stvorili malu prednost. Prednost su brzo i izgubili, no loša igra Vlade Ilievskog pružila je gostima priliku za prvo malo veće odvajanje. Šibenik preko Ozrena Mišića i Ljube Šamadana odlazi na +7 (6:13), a Slaven Rimac iz igre vadi indisponiranog Ilievskog te uvodi Dominika Mavru.

Mavra odmah po ulasku u igru unosi živost u redove Cibone i postiže četiri uzastopna poena. Njegov primjer slijedi i Marko Jagodić Kuridža koji također zabija četiri uzastopna poena te Cibosi preuzimaju vodstvo – 15:13. Mavra zabija tricu za +5, no JaJuan Smith svojim prvim, i jedinim, košem smanjuje na -3 za zaključak prve četvrtine.

Prvi koš iz igre u drugoj četvrtini opet zabija Mavra za +6, do tada najveću prednost Cibone. No brzo se Šibenčani oporavljaju, Roko Badžim tricom smanjuje na -1, a par minuta kasnije još jednom tricom poravnava rezultat na 28:28. Šamadan tricom dvije minute prije poluvremena dovodi Šibenčane na +2, ali Ivan Siriščević i Tomislav Gabrić udruženim snagama postižu sljedećih 6 koševa za +4 Cibone na poluvremenu.

Cibosi u drugo poluvrijeme ulaze puno angažiraniji i dobrim šutiranjem odlaze na velikih +16. Nisu ni gosti loše šutirali, posebice šut za dva poena, no uništilo ih je šest promašenih trica za razliku od domaćina koji su pogodili tri od pet trica, a probudio se i Ilievski s dvije svoje trice.

Domaćin do najveće prednosti na utakmici dolazi početkom četvrte četvrtine, 71:54. U trenutku kada se činilo kao da je pitanje pobjednika odlučeno Šibenčani ipak pronalaze snagu i serijom 11:0 vraćaju se u život.

Jagodić Kuridža, koji je s 12 koševa i 12 skokova upisao double-double učinak, primirio je malo situaciju, a Siriščević je u potpunosti prelomio utakmicu s dvije trice za +11 Cibone tri minute prije kraja utakmice. Marin Rozić košem za 84:71 potopio je sve lađe gostima pa Mišić polaganjem minutu prije kraja mogao je samo ublažiti neminovni poraz.

Važna je ovo pobjeda za Cibonu jer u sljedećem kolu, koje je na rasporedu u četvrtak, gostuju kod gradskog rivala Cedevite. Šibenik se nada povratku Tea Petanija u subotu kada im na Baldekin stiže Kvarner 2010 protiv kojeg će tražiti prvu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi za prvaka.