Novi poraz Splita na gostovanju

U 8.kolu ABA lige Splićani su upisali novi poraz. U Novom Mestu, gdje su dosad gubili i Cibona i Zadar, još jedan hrvatski klub upisao je poraz. Domaćini su bili bolji rezultatom 79:68.

Susret je otvorio prvim poenima Krkin Smiljan Pavič, no Žuti uzvraćaju i odmah na početku imaju vodstvo 5:9. Tada Slovenci na krilima Jakova Vladovića rade seriju  12-3 za 17:12 minutu prije odlaska na prvi odmor. Četvrtina je završila s četiri poena zaostatka Splita (20:16).

Gosti dobro otvaraju drugu četvrtinu i iskorištavaju  napadačku neefikasnost gostiju te bježe na osjetljivijih 22:14 u 12. minuti. Splićani se preko večeras sjajnog Tonija Dijana, koji veže šest poena i jednu asistenciju, vraćaju u egal (26:26). Do kraja poluvremena se igra koš za košem i na odmor se odlazi s prednošću domaćina (40:38). Žuti su nastavili gdje su stali u prošloj utakmici s Partizanom, odnosno šut ih opet nije služio te je bilo pitanje vremena kada će domaćini to iskoristiti.

Nakon poluvremena opet ista priča iz prošlih susreta. Ključnom se opet pokazala treća četvrtina, gdje je Sobin napustio igru zbog pet prekršaja u 26. minuti te su Splićani u napadačkom dijelu bili bezidejni. Gosti su to odlučili iskoristiti, pa su do kraja treće četvrtine ostvarili dvoznamenkastu prednost (62:48).

Na početku zadnje dionice Žuti preko tandema Subotić – Dijan uspijevaju vratiti Split u igru (68:58), no javljaju se problemi s prekršajima, odnosno zbog preranog bonusa domaćini slobodnim bacanjima opet rezultat vraćaju u za njih mirnije vode i do kraja uspješno kontroliraju utakmicu. Završilo je sa 79:68 za Krku. Splićani tako još ne znaju za gostujuću pobjedu u ABA ligi.

U idućem kolu Split gostuje u Draženovom domu gdje ga dočekuje Cibona.