Novi poraz Zadra

U susretu 22. kola regionalne ABA lige na zadarskom Višnjiku, pred oko 3000 gledatelja košarkaši Zadra upisali su petnaesti poraz u sezoni, a peti u nizu. U utakmici punoj uspona i padova s obje strane, Budućnost je zadržala hladniju glavu, te na kraju zasluženo slavila sa 60:72.

U prvoj četvrtini gledali smo ogled Alekse Popovića i suigrača s jedne, te usamljenog Romea Travisa s druge strane. Tri minute čekali smo na koševe Zadra, dok je Budućnost u međuvremenu postigla četiri. Kada su Ramljak s jednim slobodnim bacanjem i Kaštropil sa zakucavanjem smanjili na 3-4 koša razlike “razbudio” se nezaustavljivi Aleksa Popović i vezao sedam uzastopnih koševa gostiju, dok je s druge strane poentirao tek Travis pa je rezultat glasio 5-11 u korist Podgoričana.

Nakon 10 minuta igre u prvoj četvrtini, Budućnost je imala prednost 13:26 uz 12 koševa Popovića, dok je s druge strane Travis postigao 9.

Nastavak utakmice nije donio poboljšanje u igri Zadra. Nakon ekspresnog smanjenja rezultata na 16-26, Budućnost preko Miloševića i Popovića radi seriju 9:0 i bježi na već zabrinjavajućih 16:35. Seriju gostiju prekidaju Kaštropil i Krasić s dva uspješno realizirana napada. Kraj druge dionice pripao je Franku Kaštropilu koji postiže četiri uzastopna koša, uključujući i onaj sa zvukom sirene, za rezultat 26:39 na isteku 20. minute.

Niti otvaranje treće četvrtine nije djelovalo obećavajuće za domaću momčad. Preko sjajnog Popovića i razbuđenog Bosta, gosti su svoju prednost gradili sve do maksimalnih 20 koševa razlike (32:52) u 26. minuti susreta. Kao da je takav rezultatski ponor bio potreban Zadranima da se konačno trgnu iz letargije, jer uslijedio je jedan period sjajne igre Zadra. Prvo su Kaštropil i Batur zajedničkim snagama smanjili na 40:52, a novu nadu konačno je razbudio mladi Franko Šango prvom tricom Zadra na utakmici za povratak na jednoznamenkasti zaostatak (43:52).

Popović je košem i slobodnim bacanjem prekinuo seriju domaćina , no uz zvuk sirene Batur postavlja rezultat na 45:55 nakon 30 minuta igre.

Dobra igra Zadra se nastavla i kroz uvodni dio posljednje četvrtine. Potpomognuti lošom realizacijom gostiju, Zadrani preko Batura, Prostrana i Brkića dolaze na samo 55:59, a ista se razlika ponavlja i pri rezultatu 57-61 nakon koša Delaša u 36. minuti. Međutim, Zadrani su tu ipak dosegli svoj večerašnji maksimum, jer u posljednje tri minute ponovno se razbudio dvojac gostiju Popović – Bost, te je utakmicu odveo u mirne vode gledajući iz kuta Podgoričana.

Susret su zaključili s konačnih 60:72 i tako se približili ulasku na završni turnir ABA lige, dok su Zadar pogurali još dublje u grčevitu borbu za ostanak u ligi.

U redovima Zadra opet je najbolji bio Franko Kaštropil koji je postigao 20 koševa i skupio 7 skokova, Travis je dodao 10, a Batur 9. Goste iz Podgorice je predvodio večeras nezaustavljivi Aleksa Popović s 29 koševa i sjajnim šutem za tri poena 5/6, i jedini još s dvozanemankastim učinkom u redovima gostiju bio je Vitkovac koji je postigao 10 koševa.

Nakon petog poraza u nizu, Zadrane u idućem kolu očekuje teško gostovanje u Skopju kod momčadi MZT-a, dok Budućnost još jednom gostuje, ovaj put u Kragujevcu protiv momčadi Radničkog.