A2 Sjever: Rudar slavio protiv Ivančice

Čakovec je korak bliže naslovu, gostovanje u Vrbovcu riješili su već u prvom poluvremenu nakon kojeg su vodili sa 16 poena razlike. Prvi pratitelj Čakovca, Grafičar, bez problema je slavio na gostovanju u Varaždinu.

Košarkaši Rudar Cimpera došli su do svoje četvrte pobjede. Nakon šest godina suše protiv sastava iz Ivanca, konačno su uspjeli dobiti ovu “crnu mačku” za njih.

Međimurje je poraženo na domaćem terenu od snažne Mladosti iz Đurđevca, a to im je osmi poraz u sezoni.
Podravac je bio uvjerljiv na gostovanju u Križevcima kod Radnika, a Koprivnica je pružala dobar otpor u Bjelovaru, ali domaći je sastav ipak slavio na kraju.

Najbolji strijelci kola bili su Željko Novak iz Vindije s 32 pogotka protiv Grafičara i Julijan Zadravec s 29 protiv Koprivnice.

Petar Zrinski-Čakovec 60:71 (18:29, 30:46, 49:58)

Petar Zrinski: Ljoljić 15, Tomić 13, Hrandek 10, Fašaić (cap.) 10, Topalović 5, Nuši 5, Mikac 2, Pavić, Popović, Drvenkar, Rogović, Čulo,
Čakovec: Prprović 18, Momčilović 14, Novak M.13, Kranjčec 10, Terek 6, Horvat 4, Prošev 4, Novak N. 2, Pustić, Juras (cap.), Žvorc, Drk.

Poraz od Grafičara uozbiljio je igrače Čakovca koji su protiv vrlo neugodne momčadi Petra Zrinskog ušli ozbiljno i odlučno u utakmicu. Zabili su gosti čak 29 poena u prvoj četvrtini i dobili je s 11 poena razlike.

Dobru obranu igrao je Čakovec u drugoj četvrtini i dozvolio domaćinima samo 12 postignutih koševa u tom periodu. Poluvrijeme su igrači Čakovca završili s uvjerljivih +16, tako da su mirno mogli čekati nastavak utakmice.

Treća četvrtina pripala je Petru Zrinskom, zaustavili su Čakovec na 12 postignutih koševa, dobili četvrtinu s sedam koševa viška i smanjili prednost Čakovca na devet koševa prednosti.

Posljednju četvrtinu su se igrale dobre obrane, a Čakovec nije dozvolio domaćim igračima da se približe i uđu u neizvjesnu završnicu. Dobili su zadnju dionicu utakmice 13:11 i na kraju slavili s 11 koševa razlike.

Luka Prprović s 18 i junior Luka Momčilović s 14 koševa predvodili Čakovec do šesnaeste pobjede u prvenstvu i tako ga na još jedan korak približili do naslova prvaka, a do kraja su ostala još tri koraka. Čakovcu će i dva biti dovoljna za naslov. Na sljedećem ih čeka Vindija iz Varaždina. Kod Petra Zrinskog, Miroslav Ljoljić najbolji s 15 koševa dok je Tomić dodao 13.

Vindija-Grafičar 68:86 (14:22, 32:31, 42:53)

Vindija: Novak 32, Štefan 13, Šamarija 11, Pizek 3, Bađun 3, Crnković 3, Jakšić 2, Stanić 1, Skupnjak, Nakić, Filipović, Mihalj.
Grafičar: Poljak 26, Bušić 15, Novak Mar. 15, Bačani 8, Kokolek 7, Siladić (cap.) 5, Novak Man. 4, Slatina 3, Martinčević 2, Vuković 1.

Grafičar je bio puno bolji u prvoj četvrtini koju rješava u svoju korist s osam poena prednosti. Momčad Vindije na krilima sjajnog Željka Novaka uzvraća u drugoj četvrtini koju domaći sastav dobiva s devet poena razlike i na poluvrijeme odlazi s jednim poenom razlike.

Stisnuli su u obrani igrači Grafičara u trećem periodu u kojem igračima Vindije dozvoljavaju samo deset postignutih koševa i odlaze na +11 uoči posljednje četvrtine.

Gosti iz Ludbrega bili su bolji i u posljednjem periodu utakmice i na kraju ostvaruju pobjedu od 18 koševa razlike te i dalje pušu za vrat košarkašima Čakovca u borbi za prvo mjesto.

Kod Vindije najbolji Novak s čak 32 postignuta poena, a Štefan je zabio 13. Kod Grafičara bivši igrač Vindije, Vilim Poljak 26 koševa, a Andrej Bušić i povratnik Mario Novak-Medo svaki po 15.

Međimurje – Mladost 75:77 (19:20, 16:19, 17:17, 23:21)

Međimurje: Jambrović 22, Krajačić 19, Miko 10, Gašparić 8, Novak 8, Pađan 6, Martinović 2, Vrus, Jelenić, Ranteš
Mladost: Jančijev 22, Beljan 18, Zadravec 12, Buković 6, Krajinović 6, Lovrak 5, Baković 5, Cenkovčan 3, Međimorec, Dautanec, Pušelja, Capek

Blizu pobjede bilo je Međimurje protiv favorita iz Đurđevca, ali na kraju ipak nisu uspjeli, doživjeli su poraz od dva poena razlike.

Prvu četvrtinu dobiva Mladost s poenom razlike, završilo je rezultatom 19:20. Neizvjesna utakmica nastavila se i u drugoj četvrtini. Mladost je i u tom periodu bila bolja, ovaj puta za tri poena razlike što znači da su gosti na poluvremenu imali četiri poena viška.

Drugo poluvrijeme ista priča. Gledatelji su i dalje mogli uživati u napetom susretu. Mladost je držala četiri poena prednosti koja je stekla u prvom poluvremenu, a toliko su vodili i nakon treće četvrtine koja završava neriješeno.

Nažalost, igrači Međimurja nisu uspjeli preokrenuti rezultat u posljednjih deset minuta iako su dobili posljednju dionicu, ali s nedovoljna dva poena razlike, tako je Mladost slavila pobjedu od 2 koša razlike.

Bio je ovo dvoboj dva ponajbolja razigravača lige, Maria Novaka iz redova Međimurja i Zorana Jančijeva iz redova Mladosti. Bolji je bio Jančijev koji je postigao 22 koša. Novak je ovog puta zabio 8 koševa, a prava je rijetkost kada on zabije ispod 10 poena na utakmici.

Najbolji u redovima Međimurja bio je junior Patrik Jambrović s 22 poena, a 19 je zabio Danijel Krajačić. Kod Mladosti uz spomenutog Jančijeva, dobar je bio i Vlado Beljan s 18 koševa.

Rudar Cimper – Ivančica 62:52 (9:11, 17:15, 21:13, 15:13)

Rudar Cimper: Varga 21, Hrkač 19, Radiković 13, Dodlek 9 Brodar, Vinko Novak, Perčić, Levačić, Cilar, Bedi, Tkalec
Ivančica: Morović 18, Sayemeldahr 16, Rožman 7, Mikac 5, Putarek J. 2, Skupnjak 2, Rajh 1,, Kapustić 1, Kišiček, Smontara, Putarek Lj.

Dugih šest godina čekao je Rudar pobjedu protiv Ivančice. Problem Rudara bio je neigranje Saše Srneca, a najbolji strijelac prvog dijela sezone, Tomislav Radiković u četvrtak je na treningu ozlijedio skočni zglob, ali ipak je odlučio zaigrati. Kod Ivančice nije bilo Sakača i Lukinića, također dva bitna igrača.

Prvih šest minuta utakmice, na semaforu je svijetlio rezultat 2:2 i tu se vidjelo da će obrane dominirati u ovom susretu. Preostale četiri minute prvog perioda, bolja Ivančica koja prvu četvrtinu riješava u svoju korist rezultatom 9:11.

Drugu četvrtinu Rudar je igrao odličnu obranu, a u 7 minuta i 30 sekundi igre, dozvolili su gostima samo dva postignuta poena i to iz slobodnih bacanja, a prvih šest koševa u toj četvrtini su im svi bili iz slobodnih bacanja, niti jedan iz igre. Ipak, posljednje dvije minute Ivančica konačno postiže koševe iz igre i stiže vodstvo Rudara od šest poena razlike, a na poluvrijeme se odlazi u egalu, rezultatom 26:26.

Bojali su se domaći navijači da igrači Rudara opet ne odigraju lošu treću četvrtinu kao u posljednjih par utakmica, ali to se nije desilo, nego baš suprotno, ubacili su u brzinu više i na krilima Alena Varge, Nikole Hrkača i skakački odlično raspoloženog Saše Dodleka odlaze na 11 poena razlike, a nakon treće četvrtine bilo je +8 za domaće.

Nisu dopustili igrači Rudara sastavu Ivančice da priđe bliže od sedam poena razlike u posljednjoj četvrtini, a dvije minute do kraja imali su najviših 16 poena prednosti. Ivančica je do kraja smanjila na 10 poena razlike. Za razliku od Ivančice koja je imala čak 8 igrača upisanih u strijelce, kod Rudara su samo 4 postigla koševe.

Varga bio je najbolji, zabio je 21, Hrkač je dodao 19, a ozlijeđeni Radiković 13. Treba spomenuti i četvrtog, Dodleka, koji je zabio 9 poena, ali je imao više od 15 skokova na utakmici, a posebno je bitan bio njegov doprinos u trećoj četvrtini kada je Rudar napravio razliku gdje je izluđivao goste skokovima u napadu. Kod Ivančice najbolji Emil Morović s 18 koševa, od toga je 11 zabio u prvom poluvremenu, a Filip Sayemeldahr postigao je 16. Od ostatka momčadi nitko više od 7 koševa.

Bjelovar – Koprivnica 105:88 (24:24, 47:37, 81:55)

Bjelovar: Zadravec J. 29, Cukrov 27, Vrinjanin 22, Zadravec Mi. 10, Pavičić 6, Lukčin 4, Krpan 3, Zadravec Ma. 2, Budimir 2, Oremović (cap.), Šimatović, Vlahović
Koprivnica: Ivandić 25, Zlatar 25, Antolić 17, Špiranec 8, Hrašćanec 5, Klačinski (cap.) 4, Sabol 4, Šimunović, Kozulić, Grbeš

Koprivnica je pružala dobar otpor u prvom poluvremenu Bjelovaru kojem nije igrao najbolji igrač Luka Božić. Prva četvrtina završila je neriješenim rezultatom.

Bjelovar je u drugom periodu na krilima Julijana Zadravca, Cukrova i Brune Vrinjanina napravio 10 poena razlike s koliko se otišlo na poluvrijeme. S druge strane, Leon Ivandić i Nenad Zlatar zadavali su najviše problema domaćoj obrani.

Utakmicu je Bjelovar riješio u trećoj četvrtini nakon koje je otišao na nedostižnih i visokih 26 poena prednosti.

Koprivnica je u posljednjoj četvrtini uspjela samo ublažiti poraz koji je na kraju iznosio 17 koševa razlike.

Zadravec je bio najbolji u redovima pobjednika s 29 postignutih koševa, Cukrov je dodao 27, a Vrinjanin 22. Ivandić i Zlatar zabili su po 25 poena za Koprivnicu.

Radnik – Podravac 51:85 (11:25, 27:48, 36:64)

Radnik: Jericha 18, Kirin 11, Nervo 8, Samardžija 5, Jukić 5, Vragović 2, Serdarušić 2, Pomper, Kovačević, Glamuzina
Podravac: Molnar 16, Nikolić 16, Halusek 15, Tišljar 12, Kenđelić 8, Šestak 8, Baruškin 7, Hrženjak 3, Drljanovčan, Šiprak, Koščić, Arlović

Uvjerljiv je bio Podravac na gostovanju u Križevcima kod Radnika. Dobili su gosti iz Virja sve četiri četvrtine.

Već nakon prve bilo je visokih +14 za Podravac, a do poluvremena su prednost povisili na +21. Nastavili su gostujući igrači i nakon poluvremena s povećavanjem prednosti pa je tako nakon tri odigrane četvrtine bilo +28.

Posljednji je period Podravac dobio s šest poena razlike za konačno slavlje od 34 koša prednosti.

Molnar i Nikolić bili su najbolji u redovima pobjednika s po 16 postignutih koševa, a Jericha s 18 i Kirin s 11 pogodaka kod poraženog Radnika.