Novi rekord Dončića, Zvezda svladala Maccabi

Odigrane su nove dvije utakmice Eurolige. U Beogradu je Crvena zvezda ugostila Maccabi našeg trenera Nevena Spahije, dok je u Litvi Žalgiris dočekao Real Madrid. U krajnje neizvjesnoj utakmici Zvezda je svladala goste iz Izraela, dok je Real bez većih problema pobijedio kod Žalgirisa.

Crvena zvezda – Maccabi Tel Aviv 87:84 (19:24, 20:25, 23:12, 25:23)
(statistika)

Crvena zvezda ugostila je izraelski Maccabi. Nakon nešto boljeg ulaska u utakmicu, Zvezda je stala i Maccabi je preuzeo inicijativu i rezultatsku prednost. Momčad iz Izraela iskoristila je umor domaćina i održavala prednost koja se na kraju poluvremena popela i na plus deset. Posebno se istaknuo Deshaun Thomas koji je već na polovici utakmice upisao 14 poena. Očekivalo se da će domaća momčad nošena fantastičnom podrškom s tribina dati sve kako bi utakmicu vratila u neizvjesnost i to se dogodilo furioznom trećom četvrtinom kada u 28. minuti srpska ekipa prelazi u vodstvo.

Posljednja dionica susreta igrala se koš za koš, kod rezultata 86:84 za Zvezdu 11 sekundi prije kraja Thomas promašuje tricu za vodstvo Maccabija. Izraelska momčad radi brzi faul i Branko Lazić stavlja jedno od dva bacanja za veliko slavlje domaćina rezultatom 87:84.

Najbolji pojedinci u domaćoj momčadi bili su Taylor Rochestie s 22 poena i pet asistencija te James Feldeine koji je uz 19 poena upisao osam skokova. Kod gostiju najbolji igrač bio je Deshaun Thomas s čak 28 poena uz pet skokova.

Žalgiris – Real Madrid 66:87 (16:18, 15:22, 19:23, 16:24)

Žalgiris je ugostio momčad iz Madrida predvođenu mladim Lukom Dončićem koji je u prošlom kolu protiv Milana ubilježio učinak karijere u Euroligi u utakmici protiv Milana, a rekord je trajao samo do ove utakmice. Gosti su odmah na otvaranju utakmice pokazali da su došli u Litvu po pobjedu. Sredinom druge četvrtine Žalgiris se vraća u utakmicu, međutim do odmora gosti odlaze na plus devet.

U drugom poluvremenu gosti su rutinski držali dvoznamenkastu prednost i bez ikakvih problema došli do pobjede. Krajnji rezultat bio je 66:87.

Najbolji pojedinac kod Reala bio je ponovno fantastični Slovenac s novim najboljim učinkom karijere od 28 poena uz devet skokova i četiri asistencije, što mu je donijelo valorizaciju 35. Šut iz igre bio mu je 9 od 13 (trica 4/6). Kod domaće najbolji igrač bio je Kevin Pangos koji je zabio 20 poena uz pet asistencija.