Euroliga: Novi triler pripao Panathinaikosu

Još su jedan triler priredili košarkaši Panathinaikosa i Barcelone u sklopu treće utakmice četvrtfinala Eurolige. Grčka momčad izborila je meč-loptu pobjedom 65:63.

Panathinaikos – Barcelona 65:63 (20:10, 38:29, 50:51)

Bramos 14, Diamantidis 12, Lasme 11 (8 skokova); Navarro 17, Jasikevičius 13, Tomić 12 (9 skokova)

Košarkaši Barcelone vjerojatno će sanjati Dimitrisa Diamantidisa ukoliko u konačnici izgube ovu seriju koja se igra na tri pobjede. Podsjetimo, prošlog je tjedna neuništivi Grk tricom u posljednjim sekundama utakmice donio izjednačenje u seriji, a večeras (utorak) je tricom doveo svoju momčad u vodstvo minutu prije kraja (64:63).

Barcelona je dvije minute i 20 sekundi prije kraja imala četiri poena zalihe (63:59), ali je do kraja ostala bez ubačaja. Dio krivice snosi i naš Ante Tomić, koji je nakon Diamantidisove trice imao dva slobodna bacanja, 52 sekunde prije kraja, no promašio je oba.

Svega 31 sekundu prije kraja Stephane Lasme gubi loptu i daje Barceloni novu šansu da povede, ali Lasme ubrzo ispravlja pogrešku blokadom nad Juanom Carlosom Navarrom. U nastavku napada dvicu promašuje Šarunas Jasikevičius, a skok upisuje Panathinaikosov James Gist.

Barcelona radi prekršaj, Gist ubacuje jedno bacanje pet sekundi prije kraja, promašuje drugo i Navarro ima priliku tricom čak i donijeti pobjedu katalonskom sastavu. No promašuje, i grčki sastav vodi s 2-1 u seriji.

Roko Ukić proveo je na parketu 30 minuta, koje je iskoristio za šest poena (1-3 za dvicu, 1-3 za tricu, 1-2 s crte slobodnog bacanja), pet skokova, asistenciju, te tri ukradene lopte.

S druge je strane Ante Tomić bio stopostotan iz igre gađajući za dvicu 6-6, no jedina dva promašaja na utakmici zabilježio je iz slobodnih bacanja. U konačnici je postigao 12 koševa, uhvatio devet skokova, upisao po dvije asistencije, ukradene i izgubljene lopte, te jednu blokadu.

Spomenimo i da su najbolji strijelci momčadi bili Michael Bramos kod domaćina (14 poena), te Navarro kod gostiju (17 koševa).

Četvrta, možda i posljednja, utakmica ovih dviju momčad igra se za dva dana, također u Ateni.