Novi Zagreb osvojio turnir u Wasserburgu

Pobjedom u finalu nad domaćinom, sudionikom Eurocupa i višestrukim prvakinjama Njemačke, ekipom TSV Wasserburga, rezultatom 91:84, košarkašice Novog Zagreba osvojile su međunarodni turnir u Wasserburgu.

Prvog dana turnira, nakon 9-satnog puta i nakon što su praktički iz busa izašle na teren, Lupice su savladale ekipu Heligirls Donau-Reis rezultatom  76:75. Lupice su prvu pobjedu upisale na krilima Mandir koja je postigla 23 poena, dok je Mazić susret završila s 15 poena, jednako kao i Vrdoljak. U finalu su bile uvjerljivije i ponovno su na krilima 28 poena Mandir došli do pobjede i trofeja prvaka.

“Ugodno smo iznenađeni gostoprimstvom domaćina, ali i kvalitetom njemačke košarke, koju mnogi podcjenjuju. Imaju izvanrednu organizaciju Bundeslige, veliki broj velikih sponzora, puno američkih igračica, dosta igračica s istočnoeuropskog tržišta. Klubovi imaju svoje fan-klubove, navijače s bubnjevima, zastavama, pune dvorane. Nešto što je kod nas u ženskoj košarci ‘misaona imenica’. Čak i drugoligaši imaju velike sponzore, igraju s američkim igračicama…”, izjavio je pomoćni trener Lupica Kristijan Jagatić.

“Turnir nam je došao u pravo vrijeme. Igrali smo protiv dvije vrlo solidne njemačke ekipe, a igrali smo sa svih 15 igračica, sve su imale priliku. Protivnici gaje američki stil, agresivno, presingom po cijelom terenu, na koji smo se dobro privikli i odgovorili. Prva utakmica je izgledala teža, ali to je zbog umora na putu, pa smo dopustili protivniku da našu uvjerljivu prednost od 10-12 razlike svede na 1, ali bez šanse za pobjedu. Isto i u drugoj utakmici, nakon 23 razlike ulaskom u zadnju četvrtinu malo je pala koncentracija, pa je protivnik stigao na 7, ali bez prilike da dobije tekmu. U određenim momentima utakmice prezentirali smo izuzetno dobru igru, posebno u drugoj i trećoj četvrtini obje utakmice. Uz naše nositelje (Mandir, Mazić, Vrdoljak, Williams), raduje dobra igra organizatora igre Šerić i Čačić, kao i vrlo dobra utakmica u finalu Sene Pavetić. Sve nas, međutim, još više veseli način na koji se prezentirala i svoju minutaži iskoristila Inja Butina – skrenuvši pozornost svih u dvorani. Uglavnom, vidjeli smo gdje smo tanki i gdje griješimo, nastojat ćemo to što prije ispraviti. Zahvaljujemo našem konzulu iz Konzulata u Minhenu, koji je našao vremena da zajedno sa još nekim našim zemljacima bodri našu ekipu u finalu turnira”, opisao je Jagatić zbivanja na turniru.