Novi Zagreb uspješan u Slovačkoj

Košarkašice Novog Zagreba stigle su i do druge pobjede u MEL-u, Srednjoeuropskoj ženskoj košarkaškoj ligi. Nakon slavlja protiv mađarskog Cegledija u prvom kolu, Lupice su bile bolje i od slovačkog Ružomberoka.

Kako se i očekivalo, košarkašice Novog Zagreba imale su u drugom kolu MEL-a znatno teži posao nego na startu. Protivnice su im bile igračice slovačkog Ružomberoka, ali Lupice su ipak došle do pobjede.

U dramatičnoj završnici u Slovačkoj, pobjedu Novom Zagrebu donijela je Milica Dabović ubačajem za 67:65 tri sekunde prije kraja poslije čega domaće igračice više nisu uspjele organizirati napad za izjednačenje ili pobjedu.

Slabašni Cegledi je bio samo uvertira u ono pravo što je dočekalo Novi Zagreb u ovoj ligi, a već u Slovačkoj uslijedio je dobar ispit. Ružomberok se pokazao kao dobar protivnik, imao je u posljednjih deset minuta prednost, ali Zagrepčanke su se izvukle.

Na startu posljednje četvrtine Ružomberok je vodio 60:51 i gošće su bile u problemima, ali nakon toga je stao napad domaćih igračica i Novi Zagreb je došao do preokreta.

Minutu prije kraja Dabović je prvo pogodila za 65:65, 15 sekundi prije kraja Stalvant je pokušala tricom završiti priču, ali nije bila precizna i Dabović je to kaznila na drugoj strani.

Dabović je susret završila s 15 poena te po četiri skoka i asistencije, a Luca Ivanković je dodala 13 poena i osam skokova. U domaćem sastavu Stefanie Murphy je ubacio 23 poena uz osam skokova.