Obradović gasi požar, Tomić iskoristio minutažu

Željko Obradović lomi slamku spasa dok pokušava momčad izvući iz krize. Za sada je na dobrom putu jer je njegova ekipa slavila u “NBA okršaju” protiv Bayerna. Fenerbahče je do tek druge pobjede u Euroligi vodio Derrick Williams s 19 poena, a 14 je dodao Melih Mahmutoglu. Kod Bayerna je također najefikasniji bio bivši NBA igrač Greg Monroe s 19 ubačaja.

Žalgiris je u domaću utakmicu s Barcelonom krenuo s 5:0, a nakon toga praktički nije ni vodio do kraja utakmice. Iznimka je bilo vodstvo od pola koša početkom treće četvrtine koje je trajalo jedan napad. Već prvu četvrtinu je uzela Barcelona, a serija koja je prelomila susret stigla je početkom posljednje dionice kad gosti s 12:6 serijom dižu prednost s pet poena na dvoznamenkastu razliku.

Završilo je 86:93, a najbolji kod Barcelone bio je sjajni Cory Higgins s 27 poena, a pratio ga je Nikola Mirotić s 24. Ante Tomić je odigrao solidnu all-around utakmicu s osam poena, pet skokova i četiri dodavanja s obzirom na limitiranu minutažu. Kod Žalgirisa je prednjačio Zach LeDay sa 16 poena.

Panathinaikos je slavio protiv Valencije što je bilo i očekivano s obzirom da su Španjolci na dnu ljestvice s loših 1-6. DeShaun Thomas bio je prvo ime susreta s 19 poena.

Klub Tonyja Parkera, ASVEL, priredio je iznenađenje pobjedom protiv CSKA Moskve. Imali su Rusi plus četiri na ulasku u završnicu ali u vrlo tvrdoj utakmici s malo poena francuska momčad ipak dolazi do pobjede. Premda zvuči kao klišej, ali pobjedu je ASVEL-u tricom donio Jordan.