Loša igra i drugi poraz Hrvatske na U20 Europskom prvenstvu

Hrvatska je upisala i drugi poraz na Europskom prvenstvu koje se igra u Estoniji. Danas je zasluženo, uvjerljivim rezultatom, slavila Crna Gora, a . Našim reprezentativcima slijedi borba za ostanak u elitnom europskom košarkaškom razredu za ovo godište.

Hrvatska U20 – Crna Gora U20  (23:26, 32:44, 44:65),

Hrvatska: Pandurić 2, Samac 4 (6sk), Segarić 6 (6as), Kanaet 5, Buovac 4, Baković, Boban 23, Ramljak 2, Madunić, Vlaić 5, Širko 5, Božinović.
Crna Gora: Fatić 4, Kasalica, Mušović, Žižić 3, Vušović, Vrbica 6, Mugoša 24, Milković 9, Mrdak, Nikolić 8 (10sk), Pavić 15, Latković 10.

Nakon početnog vodstva Crnogoraca, naša momčad je u trećoj minuti zakucavanjem Marka Ramljaka povela 8:7, a do kraja četvrtine ekipe su se izmjenjivali u prednosti. U 13. minuti Crna Gora ima 31:27, a koš za našu reprezentaciju je postigao Antonio Boban. Bobanu je to bio 16 poen (4 trice) i u tom trenutku je sam držao momčad u utakmici. Nakon toga slijedi očajno loša igra Milačičevih igraća i Crnogorci na odmor odlaze s dvoznamenkastom prednošću (44:32).

U ovom dijelu igre naša ekipa je nadskakana (14:18), a nestvarno zvuči podatak da smo uputili 21 šut za tri poena, a samo 11 za dva. Na drugoj strani Crnogorci su imali suprotan omjer, osam pokušaja za tri poena i 20 za dva. Način naše igre oslikava podatak o samo šest prekršaja protivnika u 20 minuta.

I u nastavku ista priča, Crna Gora uspijeva bez problema zaustaviti naše napade i u 26. minuti imaju visokih 20 poena prednosti, u tom periodu naši reprezentativci su imali negativan skor od 20:2. Kod rezultata 63:41, dvije minute do kraja treće četvrtine, najbolji crnogorski pojedinac Marin Mugoša pravi prvi prekršaj svoje ekipe u četvrtini!

Do kraja utakmice je Mugoša još više popravio svoj učinak (24 poena) i odveo Crnu Goru do sigurne pobjede od 79:56. U našem sastavu dvoznamenkasti je bio samo Boban s 21 poenom. Hrvati su na kraju uputili 39 šuta za tri poena, 29 za dva, pretrpjeli su samo 14 faulova, a ukrali su tek četiri lopte.

Izgledno je da će o prva dva mjesta u skupini odlučivati Turska, Crna Gora i Švedska s kojom igramo prekosutra, Hrvatskoj slijedi borba za ostanak u A diviziji.