Odlična Gorica slavila protiv Zlatibora i zadržala nadu za četvrtfinale!

Gorica je stigla na četvrti ‘balon’ turnir ABA 2 lige na Zlatibor gdje ju je u prvom od tri dvoboja dočekao domaćin turnira.

Već početak dvoboja dao je naslutiti kako se radi o dvije ekipe podjednake kvalitete pa je tako u prvih deset minuta igra bila ‘koš za koš’, da bi Gorica tricom Ivana Majcunića zaključila četvrtinu vodstvom 17:16.

Batur i Ljubičić odveli su Goričane na prednost od +6 u 15. minuti, ali domaćini su brzo konsolidirali redove te su na krilima raspoloženog Joksimovića do poluvremena smanjili zaostatak na 35:34.

Tvrda i prepuna grešaka s obje strane bila je treća dionica susreta, u kojoj se ipak bolje snašla hrvatska momčad. Dobre dionice pružili su Kalajžić i Pavlović te je momčad Josipa Sesara u posljednjih deset minuta ušla s prednošću 51:44.

Dvjema tricama Majcunića Gorica je otvorila zadnju četvrtinu i otišla na do tad najviših 13 poena razlike. Do kraja susreta Gorica je stečenu prednost sigurno držala i slavila rezultatom 72:57, čime je stigla do svoje četvrte pobjede u ABA 2 ligi ove sezone.

Najbolji pojedinac u redovima Gorice bio je Ivan Majcunić s 20 poena i 5 skokova, Mate Kalajžić je dodao 15 poena uz 4 skoka. Kod Zlatibora je bolji od ostalih bio McCoy s 9 poena.

Pobjedom je Gorica stigla na omjer 4:7 i zadržala nade za plasman u četvrtfinale, iako ovisi o rezultatima konkurenata Širokog i Podgorice, koji bi trebali izgubiti preostale susrete, a Goričani u svojima pobijediti. Zlatibor je porazom na omjeru 6:5.

Cijelu statistiku možete pogledati OVDJE.