Odlični Ante Žižić prednjačio u pobjedi Cibone nad Šibenikom

Drugo kolo Lige za prvaka odvelo je Cibonu do Šibenika. U utakmici s previše izgubljenih lopti (Šibenik 19, Cibona 18) gosti su opravdali ulogu favorita i odnijeli pobjedu s velikom prednošću – 71:92. Cibosi su dominirali u skoku (43-24), ali i šutirali bolje od suparnika tako da pobjeda gotovo nije ni dolazila u pitanje.

Cibona je očekivano uzela konce igre u svoje ruke od samog početka susreta. Prvo su poveli 3:10, a nakon 5:0 mini-serije Šibenika, Cibosi bježe na 10:17. Četvrtina je završila rezultatom 14:22, a zagrebački klub bio je prevođen najmlađim igračima. Ante Žižić i Nik Slavica ubacili su čak 19 od 22 poena svoje momčadi (Slavica 8, Žižić 11 uz sedam skokova).

U drugoj dionici domaćni ipak prijete. Nakon tri minute prilaze na dva poena zaostatka – 23:25, nakon čega je gostujuća klupa pozvala minutu odmora. Odmor je očito godio Vukovima jer su u idućih tri i pol minute postigli 13 koševa i pobjegli na +12 (26:38), pa je ovaj puta Jeronimo Šarin pozvao timeout. U međuvremenu je mlađi Žižić ostvario dvoznamekaste brojeve poena i skokova u samo 13 minuta provedenih na parketu. Tih se 12 koševa minusa moglo i znatno povećati da Domagoj Bašić i Domagoj Šarić nisu namjestili ruke i smanjili na 34:44, rezultat kojim se otišlo na veliki odmor.

U drugome dijelu domaćini su pokušali smanjiti rezultatski minus, no razlika u kvaliteti je bila očita. Na svaki koš Šibenčana gosti su odgovarali istom mjerom. U zadnjim minutama treće četvrtine Cibosi su još pojačali tempo i do isteka dionice povećali prednost na 49:66. Nakon samo dvije minute posljednjeg perioda, igrači Šibenika uspijevaju smanjiti na 59:67, no više od toga nisu mogli. Na ulasku u posljednje četiri minute momci iz Zagreba imali su +17, a pobjedu su odnijeli s 21 košem viška i rezultatom 71:92.

Najbolji pojedinac susreta bio je Ante Žižić koji je ostvario nestvarne brojke – 26 poena (11/13 šut iz igre), 24 uhvaćene lopte i tri blokade, što mu je bilo dovoljno za valorizaciju 55! Uz njega je odličan bio James Florence s 23 poena, dok su Šibenčane predvodili Roko Badžim sa 17 koševa te Domagoj Bašić i Ivan Blaće s po 11 ubačaja.

Iduće kolo na rasporedu je u subotu kada Cibona dočekuje Split (19.00 sati), a Šibenik ide na teško gostovanje u Zadar (17.10 sati).