Odlični Gabrić odveo svoju momčad do pobjede

U 25. kolu poljskog prvenstva Astorija Bydgoszcz je ugostila Anwil Wloclawek te upisala bitnu pobjedu rezultatom 99:96.

Tijekom čitavog susreta domaća je ekipa imala rezultatsku prednost, a gosti su se uspjeli održavati na “prihvatljivom” zaostatku. U posljednjoj četvrtini Anwil je uspio zakomplicirati stvari te u 36. minuti stići na zaostatak od jedne lopte, kada je rezultat smanjio na 87:84. Astorija je tada vezala šest poena u nizu te ipak uspjela slaviti, iako je neizvjesnost trajala do posljednjeg sučevog zvižduka.

Za domaćine je ponovno najefikasniji bio hrvatski košarkaš Tomislav Gabrić s 23 poena (šut iz igre 9/16) i 4 skoka. U gostujućim redovima Ivica Radić nije zaigrao, mogući razlog je i potencijalni transfer koji se u posljednje vrijeme veže uz njegovo ime.

Astorija je slavljem stigla na omjer 10:15, a Anwil je sada na koraku zaostatka s 9:16.