Odlični Šarić u pobjedi Sixersa, Boston srušio Indianu – Bogdanović skroman

Philadelphia 76ers bez većih problema obračunali su se s Orlando Magicom koji je nakon odličnog starta u sezonu upisao osmi uzastopni poraz.

Philadelphia 76ers – Orlando Magic 130:111 (31:28, 39:27, 31:30, 29:26)

Reddick 29p, Šarić 21p (7sk), Embiid 18p (14sk), McConnell 15p (7sk, 13as) – Payton 22p (8sk, 9as), Gordon 16p (9sk), Vučević 14p (14sk), Augustin 14p

Izuzev vodstva na samom početku susreta, Orlando nije bio dostojan protivnik raspoloženim Sixersima koji su u ovu utakmicu ušli bez Bena Simmonsa (ozljeda lakta). Veteran J.J. Reddick odigrao je fenomenalnu utakmicu i s 29 poena bio je najefikasniji na terenu. Ubacio je osam trica iz 12 pokušaja. Pratio ga je Dario Šarić koji je na terenu proveo 33 minute i ubacio 21 poen (šut 8/13).

Drugi naš predstavnik, Mario Hezonja, dobio je teški garbage time od jedne minute na samom kraju susreta.

Indiana Pacersi ugostili su trenutno najbolju momčad lige, Boston Celticse. U utakmici gdje su bili lišeni usluga ponajboljeg igrača Victora Oladipa zbog problema s koljenom, ključnom se pokazala treća četvrtina koju je domaća momčad izgubila s 21 razlike.

Indiana Pacers – Boston Celtics 98:108 (32:27, 22:18, 16:27, 28:26)

Turner 19p, Sabonis 17p, Stephenson 16p (8sk, 5as) – Irving 25p, Horford 21p, Rozier 17p

Pacersi su odlično prvo poluvrijeme prosuli u trećoj dionici. Odličnih nekoliko minuta Ala Horforda bilo je dovoljno Bostonu za prelazak u vodstvo, a kada jednom takva ekipa okrene vodu na svoj mlin, teško stečen kapital više ne ispušta. Pobjedom su došli do omjera 18-3.

Bojan Bogdanović na terenu je proveo 31 minutu i za to vrijeme ubacio 10 poena (šut 5/12) čemu je nadodao skok. Nakon 14 utakmica gdje je ubacio minimalno jednu tricu, danas je ostao bez pogođenog šuta izvan linije 7,25 metara (0/3).