Odlični Slavica predvodio Cedevitu do pobjede protiv Zagreba

Košarkaši Cedevite upisali su novu pobjedu u najvišem rangu hrvatske košarke. U zagrebačkom derbiju su bez većih problema svladali Zagreb. Iako je Zagreb dobio prvu četvrtinu, Cedevita preuzima kontrolu nad utakmicom u drugoj četvrtini te na kraju visokom razlikom pobjeđuje ekipu iz Trnskog.  Vitamini su na kraju slavili rezultatom 129:87.

Premijer liga, četvrto kolo, 29. listopada:
Cedevita – Zagreb 129:87 (23:27, 33:17, 33:26, 40:17)

Cedevita: Krušlin 3, Katić 10, Slavica 47 (16sk), Murphy 3, Anthony 11 (6sk), Stipanović, Jordano 8, Perković 6, Musa 20 (8as), Bajo 16, Cherry 5.
Zagreb: Buovac 12, Šango 18, Radoš 6, Proleta 30 (12sk), Palokaj 12, Čar 2, Ogrizović 3, Macner, Herceg 4, Bačevina, Badžim.

Cedevita je bez većih problema došla do novih bodova. Iako su na kraju prve četvrtine zaostajali četiri poena, od druge četvrtine kreće dinamičnija igra Cedevite, a svaku preostalu četvrtinu su zabili više od trideset poena, uz 40 poena u zadnjoj četvrtini. Ostalo je samo pitanje kolikom razlikom će završiti utakmica.

Kod Cedevite posebno treba istaknuti Nika Slavicu koji je Zagrebu zabio nestvarnih 47 poena uz 16 skokova, no nažalost prilikom zakucavanja je slomio prst. Zagrebu je na današnjoj utakmici nedostajao najbolji igrač Martin Junaković.

Cedevita je na stopostotnom učinku nakon četvrtog kola, dok Zagreb ima tek jednu pobjedu u četiri odigrana susreta. U sljedećem kolu Zagreb dočekuje Kaštela, dok Cedevita ide na gostovanje Zaboku.