Olimpija na krilima Blažića slavila na Pecari

Široki je otvorio susret petorkom Naletilić, Šutalo, Ramljak, Šakić i Planinić. Prva četvrtina se igrala čvrsto, uglavnom je protekla u odmjeravanju snaga. Domaćini su imali prednost gotovo cijelu četvrtinu, ali je Olimpija na krilima Blažićevih osam koševa uspjela izjednačiti na kraju četvrtine za rezultat 17:17.

Na početku druge četvrtine Blažić i Omić uspijevaju gostima stvoriti prednost, ali Barać zabija dvije trice zaredom za izjednačenje. Košem Baynesa gosti odlaze na 32:37 dvije minute prije kraja poluvremena. Široki na krilima Planinića i Ramljaka radi seriju od 7-0 i preuzima vodstvo, ali Baynes i Bubnić uspješno zabijaju svoje šuteve i gosti ponovo imaju vodstvo od 39:41 na poluvremenu.

U trećoj dionici susreta je Široki svojom igrom podsjetio na odličnu prošlu sezonu. Domaćini su igrali odličnu obranu, hvatali su sve lopte u svojoj polovici i išli su u svoju prepoznatljivu tranziciju iz koje su zabili velik broj koševa. Olimpija je zabila samo devet koševa u trećoj četvrtini i izgubila mnogo lopti, a u napadu domaćina su se posebno istaknuli Planinić, Šakić i Šutalo koji je zabio tricu za 66:50 prije zadnje četvrtine.

Igrači Širokog su se opustili u posljednjoj četvrtini što iskorištavaju gosti koji su polako smanjivali prednost. Kod  rezultata 71:63 samo četiri minute do kraja utakmice dogodio se ključan trenutak utakmice kada je prema čudnim sudačkim kriterijima Planinić zaradio petu osobnu pogrešku, te dvije tehničke pogreške (Planinić i trener Širokog Velić). Samo dvije i pol minute do kraja Prepelić zabija tricu za izjednačenje pri rezultatu 73:73.

Iako je Široki dobro otvorio završnicu susreta i pobjegao na 76:73, nakon minute odmora koju je pozvao strateg Olimpije Filipovski gosti igraju puno bolje u obrani te uspješno završavaju svoje napade te odlaze na 77:81 samo 12 sekundi do kraja. Olimpija je do kraja bila precizna s linije slobodnih bacanja i odnijela važnu pobjedu s Pecare za konačnih 80:83.

Najbolji pojedinac susreta je Blažić iz Olimpije s 31 košem, šest skokova i četiri asistencije. Pomogli su mu Prepelić s 14 i Baynes  s 12 koševa. U redovima Širokog su se istaknuli Planinić s 20 koševa i sedam skokova, Šutalo s 19 i Barać s 13 koševa i pet skokova.