Olimpija režirala veliki preokret

Cibona je u Ljubljani imala priliku prekinuti crni niz poraza, ali usprkos sjajnoj igri u prvih 27 minuta utakmice, Olimpija je ipak režirala veliki preokret i upisala petu pobjedu. Ciboni je ovo sedmi poraz koji je gura još više prema dnu ABA lige.

Na početku utakmice Cibona je izgledala odlično, predvođena Hamiltonom i Strawberryem stiže i do prve osjetnije prednosti pri rezultatu 14:7 nakon polovice igre u prvom periodu. Tada je došlo do prvog manjeg pada u igri Cibone, a domaćini serijom 13:5 stižu i do vodstva 20:19. Do kraja perioda Cibona je ipak stabilizirala igru i četvrtinu zaključila rezultatom 27:20 uz dobru igru Kusa i Zubčića. U drugoj četvrtini Cibona je nastavila s dobrom igrom. Uz dobru obranu te agresivnu igru sa mnogo ulaza pod koš Cibona uspijeva doći i do +10 te održavati taj rezultat sve do kraja prvog poluvremena. Na odmor se otišlo pri vodstvu Cibone 50:38. Treba također naglasiti kako je Olimpija u prvom poluvremenu izgledala neorganizirano i nesigurno uz puno izgubljenih lopti i promašenih otvorenih šuteva.

Nastavak je donio opet odličnu igru momčadi iz Zagreba koja preko sjajnog Zubčića, koji je postigao u kratkom periodu dvije trojke, te rasploženog Strawberrya stiže u 27. minuti  do tada najvećih +19.  I tada u potpunosti prestaje igra Cibone. Iz nekog razloga, poznatog samo njima, igrači Cibone prave niz izgubljenih lopti i tehničkih pogrešaka što daje Olimpiji šansu za povratak. Upravo to se na kraju i dogodilo. Olimpija je preko Blažića, Prepeliča i Baynesa režirala veliki preokret serijom 20:4 u zadnje 3 minute treće četvrtine. U tim trenucima Cibona je izgledala potpuno izgubljeno bez pravog vođe na terenu koji bi stabilizirao igru.

U zadnji period ulazi se s tri poena prednosti za Cibonu koja je u nastavku zaigrala nešto bolje.Zubčić je opet bio u centru pažnje s nekoliko dobrih poteza. Nakon boljeg otvaranja Cibone Olimpija kreće s boljom obranom koja rezultira s nekoliko izgubljenih lopti, a trojkom Prepeliča preuzima i vodstvo pri rezultatu 77:76. Kod rezultata 83:82 Kus pravi nevjerojatnu pogrešku i namjernim prekršajem daje Olimpiji dva slobodna bacanja i novi posjed. Olimpija je smirenijom igrom na kraju i preciznijim izvođenjem slobodnih bacanja došla do pobjede 87:82.

Kod pobjedničke ekipe Prepelič je postigao 26 poena uz pet trica, Baynes je dodao 19 uz nevjerojatnih 16 skokova. Zubčić je predvodio Cibonu s 23 poena, Strawberry je dodao 15, a Kus 13 poena.