A1 ženska liga: Uvjerljive pobjede favorita

Osmo kolo A1 ženske košarkaške lige, koje se odigravalo ovaj vikend, nije donijelo nikakvih iznenađenja. Svaka ekipa koja je u utakmicu ušla s ulogom favorita, rezultatom je to i više nego opravdala. Donosimo izvještaje sa svih utakmica.

[rezultat zid=44]

U prvoj utakmici osmog kola prve ženske lige na Gripama Splićanke su uvjerljivo porazile ekipu iz Pule.  Pojačani za Teu Buzov od samog početka susreta pokazali su da će Puljanke gostujuće bodove morati potražiti u nekom drugom susretu. Splićanke su susret otvorile serijom 12:0. Do kraja prve četvrtine gošće su malo smanjile prednost i ona je iznosila 20:12. Druga četvrtina je donijela pokušaje Puljanki da se vrate u egal, no bliže od 4 poena zaostatka nisu mogle. Na poluvremenu je semafor pokazivao 36:28. Treća četvrtina donosi i konačno rješenje pobjednika u ovom susretu. Splićanke ubrzavaju svoju igru i gošće to više nisu mogle pratiti. Nakon 30 minuta rezultat je bio okruglih 20 poena prednosti za Split, 55:35. Posljednja četvrtina je donijela presliku prethodne. Domaće cure su jurile terenom i povećavale svoju prednost iz minute u minutu. Na kraju susreta semafor je pokazivao 87:55 i slavlje na Gripama je moglo početi.  U pobjedničkoj ekipi najefikasnije su bile Tea Buzov i Ivana Roje, koje su postigle po 19 poena, dok je kod poraženih Martina Zubak postigla 18.

Trener Splita Boran Grgin nakon susreta je kazao: „Jako sam sretan zbog ove pobjede jer su cure ispoštovale sve dogovore iz svlačionice i uradili pravi posao u obrani limitiravši protivnika na samo 55 poena.Plan da im nikako ne dopustimo otvorene šuteve je dobro funkcionirao,dok smo sa čuvanjem odlične Zubak imali određenih problema.Uz već standardno dobar napadački učinak Roje,Laure,Parunov,Puljić,Zovko i Modrić,u Tei Buzov smo dobili veliko pojačanje na poziciji playmakera i mogućnost dodatnih taktičkih varijanti.Ne trebamo se zanositi ovom pobjedom,nego se do kraja prvog dijela lige koncentrirati samo na sljedećeg protivnika i izboriti još koju pobjedu na naš konto.

[rezultat zid=49]

Ni u Zagrebu se nije dogodilo iznenađenje. Domaće igračice su uvjerljivo porazile suparnice iz Omiša.  Samo je prva četvrtina donijela kakvu takvu neizvjesnost.  Prvih 10 minuta je proteklo u potpuno izjednačenoj igri s obje strane.  No tad na scenu stupa Sara Plavljanin koja drugu četvrtinu pretvara u jednosmjernu ulicu.  Domaće igračice polako počinju graditi svoju prednost koja je do poluvremena narasla na velikih 45:28. Sara je u prvom poluvremenu postigla 17 poena. U drugom poluvremenu se priključuju Škara i Vrinjanin i održavaju prednost iz prvog poluvremena. Na kraju treće četvrtine je rezultat bio 60:57.  Posljednja četvrtina je protekla u izjednačenoj igri gdje su Zagrepčanke uspješno održavale svoju prednost i do kraja je još malo i povećale. Na kraju susreta je semafor pokazivao 76:58 i krenulo je slavlje domaće ekipe. U pobjedničkim redovima Plavljanin je postigla 19 poena dok je kod poraženih najefikasnija bila Ivana Vrvilo.

[rezultat zid=45]

Ni u Rijeci gledatelji nisu mogli uživati u neizvjesnom susretu. Gošće iz Šibenika su od samog starta susreta pokazale da neće dozvoliti nikakvo iznenađenje.  Predvođene odličnom Lucom Ivanković  pokazale su da su u ovom trenutku drugi svijet za ekipu Pletera. Prva četvrtina je dala naznake kako bi ostatak susreta mogao izgledati. Domaće igračice su davale sve od sebe ne bi li što duže ostale u egalu no to im nije polazilo najbolje za rukom. Nakon prvih 10 minuta semafor je pokazivao 23:16 za gostujuću ekipu. Druga četvrtina je bila preslika prve. Gostujuća prednost je polagano, ali sigurno rasla i na poluvremenu se zaustavila na 47:32. Treća četvrtina je donijela i zaključak priče o pobjedniku u ovom susretu, ako se itko nadao da Riječanke mogu iznenaditi. Jollyjete su ubacile u brzinu više i kao brzi vlak projurile kraj statične domaće ekipe.  Na kraju trećeg perioda rezultat je bio 74:42. Posljednjih 10 minuta su treneri dali priliku mladim igračicama da pokažu što znaju. Na kraju semafor je pokazivao 91:63 za gošće koje su iz Kozale odnijele dva boda na svoj Baldekin.  U pobjedničkoj ekipi najbolja je bila već spomenuta Luca Ivanković, koja je postigla 33 poena, dok je kod poraženih Ana Vrsaljko postigla 17.

[rezultat zid=46]

Na Balinovcu su gledatelji ponovno gledali utakmicu u kojoj su domaće igračice od samog starta pokazale razliku u klasi i na kraju uvjerljivo slavile protiv posljednje ekipe na tablici. Jedino pitanje koje se postavljalo prije početka utakmice je bilo s koliko će razlike Gospić dobiti ovu utakmicu. Na kraju, rezultat je stao na 55 razlike. Prva četvrtina je riješila pitanje pobjednika. Gošće nikako nisu mogle postići poen dok su Gospićanke neumoljivo punile protivnički koš. Već tad nakon prvih 10 minuta rezultat je bio 28:4. U drugoj četvrtini su Gospićanke prestale igrati obranu i dozvolile sebi da prime 21 poen u tom periodu ali su isto toliko i zabile pa je prednost ostala ista.  Nakon poluvremena se ponovo probudio Gospić iz prve četvrtine i tih 10 minuta dobio rezultatom 27:6. Do kraja susreta prednost je još narasla i na kraju je semafor pokazivao ogromnih 100:45. Posljednji poen 100-ti za Gospić je postigla Tihana Valentić.  U domaćoj ekipi koja je imala šest dvoznamenkastih igračica najefikasnija Iva Badanjak sa 24 poena, dok je kod gošći Iva Mežnarić postigla 16.

[rezultat zid=47]

U dvorani Trnsko Lupice su od prve minute pokazale da će u ovom susretu na parketu postojati samo jedna ekipa. Već od samog starta susreta su pokazale razliku u kvaliteti i njihova prednost je rasla iz napada u napad. Već  nakon prve četvrtine prednost je iznosila 13 razlike da bi do poluvremena narasla na 27.  Drugo poluvrijeme je nastavljeno u istom ritmu kao i prvo. Novi Zagreb je povećavao svoju prednost, a Dubrovčanke su pokušavale postići pokoji poen. U trećoj četvrtini su zabile samo 4 poena i na kraju te četvrtine je prednost domaćih igračica iznosila velikih 54 poena razlike. U posljednjih deset minuta ta prednost je još malo narasla i na kraju je semafor pokazivao ogromnih 105:39. Kod Novog Zagreba, koji je imao šest dvoznamenkastih igračica, najefikasnija je bila Sena Pavetić, koja je postigla 16 poena. Isto toliko je s druge strane ubacila Ivona Matić.

[rezultat zid=48]

Lakše od očekivanog Medveščak je u ne baš atraktivnoj utakmici rutinski odradio utakmicu protiv Zadranki i nanio im uvjerljiv poraz od 54 koša razlike. Od samog početka utakmice vidjelo se da će Medveščak utakmicu riješiti u svoju korist ali ni najveći optimisti nisu mogli povjerovati u navedenu razliku niti su mogli očekivati tako blijedo izdanje Zadra. U jednoj ležernoj utakmici najviše poleta među Zadrankama pokazivala je tek Žana Cvjetković, koja je i bila najefikasnija u svojoj ekipi, dok je još jednom dobru partiju za Medveščak pružila Nina Premasunac, najbolja i najefikasnija igračica utakmice. Osim nje dvoznamenkasti broj koševa za Medveščak postigla je povratnica nakon ozljede Ivana Tikvić 13, koliko je dala i Iva Borović, te Anja Majstorović 12 i Ružica Džankić 10. Trener Turić dao je minutažu svim curama, a svojih šest minuta odlično je iskoristila Paula Jurjević koja je postigla 5 koševa.