Osječki Sokol i Đuro Đaković u finalu turnira Dražen Pešić Drlja

Slavonski A1 ligaši iz Osijeka i Slavonskog Broda igrati će u današnjem finalu 3. memorijalnog turnira Dražen Pešić-Drlja.

U prvoj utakmici dana organizator turnira Osječki Sokol bio je uvjerljiv protiv mađarskog drugoligaša Kecskemeta pobijedivši ga s 92:72. Osječani su bili bolji tijekom cijelog susreta dozvolivši gostima da u posljednjoj četvrtini dođu do zraka. Najbolji Sokol bio je Srđan Helbich s 22 poena i 8 skokova, Veljko Budimir je postigao 14, Aljoša Šarac 11, a Tomislav Radoš i Kaimarr Price po 10. Kod Mađara dvoznamenkasti su bili Maté Meszaros s 19 i Mátét Pongo s 15 poena.

U drugoj polufinalnoj utakmici Brođani su s novim pojačanjima Bryceom Massambom i Denisom Toromanom puno teže od očekivanog pobijedili BiH drugoligaša Slobodu iz Tuzle.

Đuro Đaković je dobro ušao u utakmicu, na kraju prve četvrtine imali su šest, a do poluvremena prednost je narasla na četrnaest poena. Ipak, žilavi Tuzlaci sredinom posljednjeg dijela igre smanjuju razliku na neizvjesnih šest koševa minusa. Do kraja igrači Krunoslava Krajnovića igraju ozbiljnije i ne dopuštaju iznenađenje. Marko Batina s 17 poena bio je najučinkovitiji kod pobjednika, Krunoslav Rimac je dodao 14, a Toroman 11. Nermin Hujdurović (14) i Saša Džambić (12) su predvodili goste iz Tuzle

Osječki Sokol – Kecskemet 92:72 (23:15, 52:42, 74:52)

Suci: Mario Ćuk i Igor Salajić (Osijek)

Osječki Sokol: Tucaković 5, Price 10, Šarac 11, Budimir 14, Brnas 6, Madunić 1, Raič 5, Helbich 22, D.Radoš 2, Egerić, T. Radoš 10, Klarica 6
Kecskemet KSE: Pavlović, Kopasz, Kohari 4, Gruda 4, Mat. Pongo 15, Mar. Pongo 5, Jakab 5, Bencze 8, Meszaros 19, Denes, Hegedus 2

Đuro Đaković – Sloboda 73:60 (20:14, 39:25, 55:41)

Suci: Miroslav Kontrec i Antun Vidić (Osijek)

Đuro Đaković: Šarlija, Batina 17, Rimac 14, Massamba 8, Živković 4, Šamija, Toroman 11, Kljaić, Bjegović, Baković 6, Matasović 7, Blajić 6
Sloboda Tuzla: Ibračević 2, Jahić, Arnautalić 3, Radić, Marijan, Latifagić 8, Džambić 12, Grošić 4, Hujdurović 14, Zekavičić 9, Andelija 4, Pejić 4

Nakon Slobode iz Tuzle i austrijskog Klosterneuburg i jedan hrvatski klub osvojiti će turnir u Osijeku. Podsjetimo, prije šest dana Osječki Sokol je u pripremnoj utakmici izgubio u Slavonskom Brodu 79:70. Finale je na rasporedu u maloj dvorani Gradski vrt danas u 13 sati, a Sloboda i Kecskemet utakmicu za treće mjesto igraju u 11.