Skupina B: Osječki šokirao Cibonu, Feniks bolji od Dubrave

Osječki sokol je odmah u prvoj utakmici zagrebačke skupine juniorske poluzavršnice kreirao prvo iznenađenje, na krilima Juraja Kozića, Frane Luke Križanca i Filipa Škrinjarića pobijedili su favoriziranu Cibonu koju su predvodili Marko Arapović i Lovro Mazalin.

U drugoj utakmici Feniks nije dopustio Dubravi da napravi iznenađenje. Bruno i Karlo Žganec su bili nezaustavljivi i ekipa Krešimira Žganeca je slavila s 72:45.

Raspored, poredak, Live Score linkove, izvješća, kompletne statistike momčadi i igrača te listu najboljih strijelaca, skakača i asistenata pogledajte na phmladi.crosarka.com/.

[rezultat id=492]

Cibona je dosta dobro otvorila susret protiv Osječana i početkom druge četvrtine imala 12 koševa viška (30:18). Ipak do poluvremena  momčad Davora Dogana uspijeva uhvatiti rezultatski priključak (39:33). Sjajna zakucavanja Marka Arapovića i Lovre Mazalina obilježili su prvo poluvrijeme, dok su kod Osječkog sokola značajne role imali kapetan Juraj Kozić i Frano Križanac.

Već početkom nastavka silno motivirani osječani rade preokret i na kraju treće četvrtine imaju 6 koševa viška (63:57). I tada je malo tko vjerovao da mogu izdržati do kraja što su i uspijeli prije svega manjim brojem izgubljenih lopti od Cibone. Kozić je ubacio 31, a Križanac 23 kod osječana, dok Ciboni je pomoglo 26 koševa Marka Arapovića i 21 Lovre Mazalina.

“Cibona je bila favorit u utakmici s dva odlična igrača. Mislim da su nas podcijenili u početku, a mi smo ušli snažno i nismo se predali, a kada smo napravili razliku u trećoj četvrtini nismo je ispustili. Nije nas poremetila ni ozljeda Katavića, napravio je veliki posao u tranziciji. Sutra igramo sa Splitom koji je isto težak protivnik, ali mi ćemo igrati srcem pa što bude” – rekao je nakon susreta Juraj Kozić

[rezultat id=493]

Dubrava nije uspjela parirati Feniksu koji je pokazao da s pravom računa na visok plasman.

Lavovi su kakav takav priključak držali u prvom poluvremenu (25:35), ali u nastavku su braća Bruno (20) i Karlo (19, 11 sk) Žganec bili prevelika prepreka za momčad Ivana Lozanića. Kod Dubrave Domagoj Barac je ubacio 16 (trice 1/6, 7 sk), a Nikola Raguž 13 (7sk).