Osječki sokol preskočio Zabok, Darda rutinski preko Dubrovnika

Nakon odigranih utakmica u Ligi za ostanak i kvalifikacijama za A1 s velikom sigurnošću možemo reći da je regija jug dobila novog A1 i A2 ligaša. Uvjerljivim slavljem u derbiju GKK Šibenik se s pravom može nadati u prelasku u viši rang dok Dubrovčane seljenje u niži rang može spasiti samo pravo čudo.

Za pretposljednje mjesto koje vodi u dodatno razigravanje voditi će se velika borba između Zaboka, Križevaca i Osječkog sokola koji ima maksimalni učinak u LZO.

Dubrovnik – Vrijednosnice 68:77 (18:23, 26:42, 51:58)

Dubrovnik: Bogdanović 3, Soko, Režić 16, Jakoliš 11, Proleta 5, Lučić 13, Katić, Perić 11, Vasiljević 6, Mikulić 3, Dubelj
Vrijednosnice: Kujundžić, Tešija 5, Bivćić 12, Mandić, Hrkač 14, Hrnčić 4, Barišić, Pandurić 16, Turalija, Trepalovac 26

Iako su već ranije gotovo sigurno osigurali ostanak u ligi, košarkaši kluba iz Darde nisu dopustili iznenađenje te su slavili u Gospinom Polju.

Kako to i obično biva, Dubrovnik se držao u utakmici samo u početku susreta. Domaći su bolje otvorili susret, no Darda se primiruje i prvu četvrtinu zaključuje u svoju korist 18:23. Do kraja poluvremena ta je prednost narasla na velikih 16 razlike te se na odmor odlazi rezultatom 26:42.

U drugom poluvremenu Brokerima nije ostalo ništa drugo no održavati stečeni kapital iz prvog dijela. U trećoj četvrtini domaći su smanjili zaostatak na 51:58 no više nisu mogli. Igrači Senada Muminovića rutinski privode utakmicu kraju koja završava rezultatom 68:77.

U redovima Dubrovnika 16 poena je ubacio Stipe Režić, dok je kod Baranjaca i večeras bio odličan Alen Trepalovac s 26 koševa, 11 skokova i 7 asistencija što mu je donijelo valorizaciju od 41 poen. Trepalovac odlično koristi dobivenu minutažu i u samo par mjeseci je od Crohoops lige došao do zavidnih brojki u A1.

Osječki sokol – Zabok 76:64 (18:19, 37:32, 56:51)

Osječki sokol: Tucaković 2, Šarac 10, Budimir 29, Mario Raič, Ćosić 5, Marko Raič 15, Radoš 7, Križanac 5, Jurilj, Katavić, Kozić
Zabok: Kuga, Pešut 4, Anzulović 7, Lež 8, Bundović 4, Vlaić 12, Črnjević 3, Mustapić 9, Tuđen, Papac 10, Tomas 1

Odličan posao je napravio Osječki sokol u finišu regularnog dijela te u prve dvije utakmice Lige za ostanak. Ne da su pobjegli od posljednjeg mjesta već sada Križevčanima, koji su pretposljednji, bježe dvije pobjede. Vrijedi napomenuti da sa Žapcima igrači Zorana Helbicha imaju bolji omjer.

Osječani su do vrijedne pobjede nad Zabokom došli u posljednjoj četvrtini kada su na krilima dobre igre Veljka Budimira i Marka Raiča uspjeli otići na pristojnu prednost koja bi im garantirala mirnu završnicu.

Zabočani su u prvoj četvrtini imali prednost, a u sljedeće dvije nisu dopuštali domaćinu da prelomi utakmicu. Nakon što su Osječani u drugom dijelu igre vodili do osam poena prednosti, vodstvo Zaboku u 27 minuti iz slobodnog bacanja donosi mladi Filip Bundović (42:41). U sljedećem napadu Raić tricom vraća vodstvo koje Sokolovi ne ispuštaju do kraja utakmice, a odličnom igrom u posljednjih pet minuta upisuju sigurnu pobjedu.

Budimir s 29 i Raič s 15 koševa predvodili su Osječki sokol, a u sastavu Zaboka nije bilo posebno istaknutih pojedinaca.