Eurozona: PAO preokrenuo, Bayern preuzeo vodstvo

Grčka

Panathinaikos je preokrenuo u finalnoj seriji protiv ljutog rivala Olympiakosa i sada vodi s 2-1. Neobične metode motivacije od strane njihovog predsjednika su se pokazale dobrima za Zelene. U trećoj utakmici PAO je potpuno nadigrao Olympiakos sa 73:58 na svome parketu. Tako su Zeleni sada jednu pobjedu udaljeni od naslova prvaka Grčke. K.C. Rivers je bio najefikasniji kod domaćih s 15 poena, a samo jedan poen manje postigao je Mike James.

Spanoulis s 14 i Printezis s 12 koševa predvodili su poraženu momčad.

Njemačka

Bayern je uspio preživjeti ALBA-in povratak i spriječiti veliki preokret u trećoj finalnoj utakmici Bundeslige. Bavarci su slavili rezultatom 72:66 i tako poveli s 2-1 u seriji. Iako su Bavarci imali ugodnu prednost na poluvremenu i na početku treće dionice (52:34), ALBA se vratila i opasno zaprijetila u samoj završnici utakmice smanjivši na minus dva u posljednjoj minuti susreta. Ali momčad Dejana Radonjića ipak pokazuje mirnoću i dolazi pobjede u kojoj se istaknuo Redding s 18 poena. U berlinskoj momčadi Butterfield sa 16 ubačaja.

Izrael

U Izraelu je nacionalni “ponos” ipak uz ponešto oscilacija u prvenstvu dogurao do finala. U polufinalnom okršaju završnog turnira (u Izraelu se igra Final Four) Maccabi je bio bolji od gradskog rivala Hapoela. Do pobjede je Spahijinu momčad predvodio Alex Tyus sa 18 poena. Izraelski Euroligaš je na kraju slavio s uvjerljivih 98:74

Italija

Zanimljiva finalna serija igra se i kod naših susjeda-protivnika u kvalifikacijama, Talijana. Nakon košarkaške rapsodije Šminkera u prve dvije utakmice (188 poena u dvije utakmice), Trento je uzvratio udarac te je uz sjajnu obrambenu igru došao do pobjede i smanjenja na 2-1 za milansku momčad. Dominique Sutton sa 19 poena i 10 skokova te Dustin Hogue s 18 poena i 10 skokova su doveli Trento do pobjede. Kod Šminkera su jedino dvocifreni bili Bertans i Jerrells, oba s 13 poena.