Partizan na korak do titule

Niti u drugoj utakmici igrači Dejana Radonjića nisu uspjeli pobijediti Partizan. U drugom susretu finala srpske košarkaške lige crno-bijeli su bili bolji, ovaj put za dva poena. Partizan je ovom pobjedom došao do vodstva od 2-0 u seriji na tri pobjede, a velike su šanse da će obraniti titulu pošto će imati čak dvije utakmice doma, sljedeću i eventualnu petu.

Za razliku od prošle utakmice u kojoj je ekipa Duška Vujoševića uvjerljivo svladala Zvezdu u ovoj se vodila ravnopravnija bitka.

Zvezda je odličnom igrom u oba smjera nakon prvog poluvremena imala solidnih deset poena viška. U nastavku je bila druga priča. Partizan se uozbiljio i tijekom treće četvrtine došli su na samo minus tri, Zvezda odgovara preko Katića i Simonovića te odlazi na plus pet, četvrtinu su završili s plus sedam.

U posljednjoj dionici igre stvari su se promijenile 6:1 i dolazi na samo dva poena zaostatka nakon bacanja Gordića, a do potpunog poravnanja dolaze nakon koševa Lea Westermanna. Zvezda ponovo odlazi na plus pet tricom Simonovića dvije minute prije kraja.

Fantastičnom završnicom Bertransa ( pet poena) crno-bijeli preokreću rezultat i vodstvo na svoju stranu, a Milosavljević i Gagić s linije za slobodna bacanja potvrđuju veliku pobjedu.

Partizan se ovim rezultatom značajno približio obrani naslova prvaka Srbije i teško je očekivati da će Zvezda dobiti tri utakmice u nizu, a dvije bi morali dobiti na gostujućem terenu. Sljedeća utakmica na rasporedu je u ponedjeljak u 19.00h.