Partizan ponizio Zvezdu i poveo u finalu

U prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka Srbije, Partizan je u večitom derbiju deklasirao Crvenu Zvezdu te poveo 1:0 u seriji koja se igra na tri pobjede. Utakmica je od samog početka bila jednosmjerna ulica za oba protivnika, samo što su košarkaši Zvezde tom ulicom išli u krivom smjeru.

Partizan – Crvena Zvezda 82:54 (23:16, 43:28, 60:48)

Partizan je odlično otvorio susret te na krilima raspoloženog Dragana Milosavljevića dominirao tijekom cijele utakmice, kako u obrani, tako i u napadu. Nakon prve četvrtine semafor je pokazivao 23:16 za domaćina.

U nastavku su branitelji naslova bili još bolji dok je Zvezda izgledala potpuno bezidejno i nemoćno. Partizan je brzo došao do dvoznamenkaste prednosti, koju nije ispuštao do poluvremena. Bilo je 43:28, a sjajni Milosavljević je već tada imao 21 postignuti koš, što je iznosilo gotovo polovicu cijele momčadi Partizana.

U drugom dijelu budi se Zvezda. Velikom serijom ekipa Dejana Radonića dolazi na samo minus 6 zaostatka, no onda Partizan postiže četiri uzastopna koša i odlazi ponovo na dvoznamenkastu prednost. Zvezdu u tim trenucima drži Raško Katić, sve dok Milosavljević nije sa svoje dvije trice odveo Partizan na plus 12, razliku s kojom je domaćin ušao u posljednju dionicu susreta.

A tamo kao da nije bilo košarkaša Crvene Zvezde. Partizan je bio dominantan i do kraja dvoboja se samo poigravao s najvećim rivalom. Na krilima sjajne obrane, igrači Duška Vujoševića su pogađali Zvezdin koš iz svih pozicija.

Milosavljeviću su se priključili Vladimir Lučić i Davis Bertans te je do kraja utakmice bilo samo upitno s kojom razlikom će igrači Zvezde biti ispraćeni s parketa.

Završilo je s ogromnih 82:54 za Partizan, kojeg je do prve finalne pobjede predvodio Milosavljević s 28 koševa i 6 skokova. Lučić je dodao 19, a Bertans i Musli 10 koševa. Kod Zvezde najbolji je bio Katić s 19 koševa i 5 skokova dok je DeMarcus Nelson dodao 10 koševa.

Dominaciji Partizana u prilog govori i podatak da je ukupna valorizacija njihove početne petorke iznosila čak 72, naspram samo 12 igrača Crvene Zvezde.

I na kraju, spomenimo da je sedmi ovosezonski dvoboj Partizana i Crvene Zvezde imao zanimljiv uvod. Naime, vozila interventne policije su s rotacijskim svjetlima dovezli suce ovog finala na parking dvorane „Pionir“, koji su, zatim, pod policijskom pratnjom ušli u dvoranu. Inače, svi suci delegirani za finalnu seriju zatražili su zaštitu zbog prijetnji njihovim obiteljima.

Druga utakmica finala igra se u petak, ovaj puta pred navijačima Zvezde. No pitanje je koliko će igračima njihova podrška pomoći, ako se budu na isti način suprotstavili aktualnom prvaku Srbije.