Partizan preuzeo vrh regionalne lige

Košarkaši Partizana potvrdili su status favorita pred 4.000 gledatelja u dvorani Pionir te upisali drugu uzastopnu pobjedu u ABA ligi deklasirajući slovensku Krku 79:60.

Partizan je u ovu utakmicu krenuo bez trenera Duška Vujoševića, njega je zamijenio asistent Velimir Gašić, a na teren su od prve minute krenuli Milutinov, Gordon, Westermann, Bogdanović i Čakarević dok su Vladović, Murić, Pavić, Lučić i Klobučar krenuli za Slovence.

Partizan snažno ulazi u utakmicu te do četvrte minute rade seriju 9-1. No, Krka se uspjela sabrati i vraća se brzo na 16:14. Posljednje tri minute prve četvrtine igra se čvrsto, a Partizan na prvi predah odlazi s 5 poena prednosti. Sredinom druge četvrtine Partizan odlazi na 9 poena prednosti, 29:20, te preuzima igru pod košem i ne dopušta Krki da se približi. Zabio je Lorbek za 29:24, ali nakon toga im jednostavno nije išlo. Do poluvremena Slovenci uspijevaju tek držati desetak poena zaostatka, a na odmor odlaze s minus 13.

Od četrdeset i jednog poena, kojeg su domaćini zabili do poluvremena, njih 26 je bilo iz reketa, 12 iz slobodnih bacanja te jednu tricu. Partizan je osvojio igru pod košem što je bila prekretnica utakmice. Prije nego što su igrači Krke uspjeli doći sebi, Partizan otvara drugi dio utakmice serijom 5-0 i zadaje novi šok gostima. Aleksander Sekulič prisiljen je pozvati minutu odmora, a nakon predaha Golemac iskorištava neopreznost obrane i zabija jedinu tricu gosta na utakmici. Domaćini su sve više i više iskorištavali slabu igru protivnika pod košem i do 26. minute odlaze na 53:36. Tricom Thomasa u 28. minuti Partizan odlazi na svoju najveću prednost na utakmici, 62:40. U zadnjoj minuti Golemac zabija dva slobodna i blokira zadnji šut Thomasa te spušta Krku ispod 20 poena zaostatka.

U posljednjoj četvrtini već je bilo jasno tko će pobijediti u ovoj utakmici, a to je potvrdio i Bertans koji tricom odvodi Beograđane na nedostižnih 19 poena razlike. Iako su gosti počeli dobivati skokove u obrani, to im nije bilo dovoljno niti da se približe. Do kraja se igralo uglavnom koš za koš, a domaćini uspijevaju održati tu prednost do kraja i odnijeti novu pobjedu rezultatom 79:60.

Najveći problem izabranika Aleksandera Sekuliča bila je igra pod košem. Pionirci su 46 poena zabili iz reketa, a van reketa samo 4 trice. Dopustili su gostima da uhvate samo 16 skokova u cijeloj utakmici dok su oni uhvatili 43. Musli (15 poena) i Thomas (14 poena) predvodili su domaćine dok je na drugoj strani najbolji bio Murić sa 16 poena. U slovenskoj momčadi igraju i dvojica Hrvata, Jure Lalić ubacio je 12 poena, dok se Jakov Vladović nije uspio upisati među strijelce tijekom 19 minuta igre na parketu.