Nova pobjeda za Igokeu

U drugoj prvenstvenoj utakmici ABA lige, Igokea je dočekala Budućnost iz Podgorice. Iako su gosti u prvom dijelu utakmice uspješno konkurirali, pobjeda je na kraju ipak pripala ekipi iz Aleksandrovca, rezultatom 70:61.

Otkako je započela utakmica u Laktašima, gotovo da je padao koš za košem i nije se nikako mogao naslutiti ishod utakmice. Na kraju prve četvrtine domaćin je imao koš prednosti te je druga četvrtina započela rezultatom 16:14. Gosti iz Podgorice su pojačali ritam i napravili seriju 7-0 te tako i preuzeli vodstvo. Kako su minute prolazile, Igokea je uspjela posložiti svoju obranu i na poluvrijeme otići s minimalnom prednošću, 33:32.

U drugom poluvremenu domaćini su lagano preuzeli stvar u svoje ruke. Početkom treće četvrtine napravili su seriju od 3 uzastopna realizirana napada, za što je zaslužan Edwards. Budućnost je pokušala držati priključak na krilima Popovića, no bez većeg uspjeha. Igrači Igokee su jedno vrijeme vodili i s 13 poena razlike, no u posljednju četvrtinu su ušli sa samo sedam. Zadnju četvrtinu Igokea je, možemo reći, odradila rutinski i održavala svoje vodstvo te je tako stigla do zaslužene pobjede, druge u dvije utakmice.

Najbolji igrači u domaćoj ekipi bili su već navedeni Edwards, s 15 poena i 7 skokova te Jorović sa 16 poena. U gostujućoj ekipi najviše se istaknuo Popović, koji je ubacio 16 koševa, a odmah iza njega Mihailović, s 10 poena i 5 skokova.