Partizan uspio slaviti na Gripama

U 7. kolu ABA lige košarkaši Splita poraženi su na Gripama od Partizana koji je slavio rezultatom 79:72 i tako nanio Žutima prvi ovosezonski poraz na Gripama, i drugi sveukupno domaći poraz u dvije godine (podsjećamo, Cibona je prošle godine jedina uspjela upisati pobjedu na Gripama).

Splićani čvrsto otvaraju utakmicu te zahvaljujući dobroj obrani ostvaruju vodstvo od 5 poena prednosti (17:12). Gosti serijom anuliraju prednost te prelaze u vodstvo (17:19) za kraj prve dionice.

U drugoj četvrtini ista priča. Tvrda igra, dobre obrane i koš za košem. Prvo poluvrijeme obilježio je katastrofalan šut za tri poena Žutih, točnije, domaćini nisu uspjeli pogoditi niti jedan šut iza linije 6,75. Na odmor se otišlo s prednošću gostiju od 4 poena razlike (33:37).

U trećoj četvrtini Ivan Mimica pogađa prvu tricu Žutih, no ni to nije pomoglo domaćinu jer Partizan na krilima večeras sjajnog Danila Anđušića, koji radi seriju te donosi gostima osjetniju prednost (46:57), završava treću četvrtinu s vodstvom.

Posljednju četvrtinu obilježila je splitska mladost koja je dobila priliku zahvaljujući petim prekršajima Mimice i Subotića. Gosti su konstantno povećavali prednost te Anđušić i Gordon nisu znali za promašaj. Splitska petorka Krušlin, Vujčić, Reinholt, Vuković, Marinelli smanjila je zaostatak na prihvatljivih 72:79.

Splitska mladost je tako pokazala prepunim tribinama Gripa (večeras je susret pratilo 3.000 gledatelja) kako momčad ima budućnost te da će u idućim sezonama ovi mladi momci obilježiti splitsku košarku.