Turska: Dobar nastup Pašalića za kraj godine

Hrvatski košarkaši nisu ubilježili pamtljive partije u prednovogodišnjem 13. kolu turskog prvenstva, a jedini koji je odskakao je Drago Pašalić koji je valorizacijski bio najbolji igrač njegovog Turk Telekoma u gostujućoj pobjedi nad Hacettepeom. Splićanin je u konačnih 75:80 ugradio 13 koševa, šest skokova, četiri asistencije, jednu blokadu i čak pet ukradenih lopti, što mu je donijelo sveukupnu valorizaciju 20.

Bojan Bogdanović u visokoj je pobjedi Fenerbahcea nad Aliagom (95:61) ubacio tek četiri poena u 26 minuta provedenih u igri. Tome je pridodao po dva skoka i asista, a njegovu je momčad do pobjede vodio Romain Sato s 18 ubačaja, dok je Emir Preldžić brojci od 15 poena dodao čak devet asistencija.

Damir Markota sudjelovao je s po šest poena i skokova u pobjedi svog Besiktasa od 73:62 nad Erdemirom, a tome je pridodao i dva uspješna dodavanja. Najuspješniji je u njegovoj momčadi bio Gašper Vidmar s 13 koševa, dok je kod gostiju Emre Bayav ubacio 21.

Na samo Silvestrovo u Bursi su se sastali domaći Tofas i Anadolu Efes. Gosti iz Istambula potvrdili su svoju snagu visokom pobjedom 71:94, a najzaslužniji za nju bio je Duško Savanović s 22 ubačaja (šut za dva 8/8). Po jedan hrvatski centar sa svake strane učestvovao je u ovom dvoboju, ali oba s negativnom valorizacijom. Tomislav Ružić je kod domaćina odigrao 13 minuta, nije se upisao u strijelce, a jedanput je uspješno skočio i ukrao jednu loptu, dok su mu šut iz igre 0/3, dvije izgubljene lopte i pet prekršaja donijeli valorizaciju -8. Stanko Barać je u tri minute na parketu kod gostiju promašio dva šuta i izgubio jednu loptu za valorizaciju -3.

Fenerbahce s omjerom 12-1 i dalje vodi na tablici, slijede ga Anadolu Efes i Banvit s pobjedom manje, a Galatasaray je porazom od Banvita pao na četvrtu poziciju koju dijeli s Karsiyakom s omjerom 10-3. Antalya i Hacettepe i dalje drže dno tablice s po dvije pobjede.

Rezultati 13. kola

Gaziantep – Antalya 79:72
(Akpinar 19 p, Dorsey 13 p, 13 sk; Theodore 23 p, 6 as, Lewis 20 p)

Pinar Karsiyaka – Olin Edirne 82:70
(Diebler 24 p, Dixon 20 p, 5 as; Tapoutos 16 p, 8 sk)

TED Kolejliler – Mersin 88:85
(Penney 30 p, Stanojević 17 p, 10 sk; Karadeniz 30 p, 6 sk, Solomon 18 p)

Hacettepe – Turk Telekom 75:80
(Kaya 18 p, Glover 15 p, 7 sk; Brown 21 p, 6 as, Pašalić 13 p, 6 sk, 5 ol)

Fenerbahce – Aliaga Petkim 95:61
(Sato 18 p, Preldžić 15 p, 9 as; Chalmers 21 p, Francis 19 p, 10 sk)

Besiktas – Erdemir 73:62
(Vidmar 13 p, 7 sk, Ewing 10 p; Bayav 21 p, Balažič 12 p, 7 sk)

Banvit BK – Galatasaray 74:67
(Davis 17 p, Štimac 12 p; Hawkins 18 p, Dagli 17 p)

Tofas – Anadolu Efes 71:94
(Elonu 21 p, 12 sk, Altintig 13 p; Savanović 22 p, Vujačič 15 p, Erden 13 p)

Hrvatski igrači u TBL ligi:

Stanko Barać – 3 minute, valorizacija -3

Bojan Bogdanović – 26 minuta, 4 poena, 2 skoka, 2 asistencije, valorizacija 0

Damir Markota – 21 minuta, 6 poena, 6 skokova, 2 asistencije, valorizacija 8

Drago Pašalić – 36 minuta, 13 poena, 6 skokova, 4 asistencije, 5 osvojenih lopti, 1 blokada, valorizacija 20